Facebook’un Yeni Yapay Zekası Robotların Harita Kullanmadan Gezinmesine İzin Verdi! - TeknoDiot.com

Facebook’un Yeni Yapay Zekası Robotların Harita Kullanmadan Gezinmesine İzin Verdi!

Abone Ol 

Facebook’un Yeni Yapay Zekası Robotların Harita Kullanmadan Gezinmesine İzin Verdi! Roombas gibi cihazlar evinizde yollarını bulmak için haritalara güvenir.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu, hareket eden robot tarafından yapılır ve bir engel tespit ettiğinde, onu işaretler ve sonuçta odanın bir haritasını oluşturur, böylece nereye gidebileceğini veya gidemeyeceğini bilir ancak Facebook, harita ihtiyacını potansiyel olarak ortadan kaldırabilecek robotlar için bir yapay zeka geliştirmiş olabileceklerini düşünüyor.

Facebook’a göre, harita kullanmanın dezavantajı, eskimiş olabileceğidir. Örneğin, mobilyaların yerini değiştirmek esasen eski haritanın eski olmasına neden olacaktır. Bununla birlikte, Facebook’a göre, bu sorunu çözdüğüne inandıkları DD-PPO adlı yeni bir dağıtılmış takviye öğrenme (RL) algoritması oluşturdular.

Facebook’un Yeni Yapay Zekası Robotların Harita Kullanmadan Gezinmesine İzin Verdi!

Facebook, bu yeni algoritma ile haritalara ihtiyaç duymadan bir alanda gezinebilen robotların yaratabileceğine ve bunun da zamanın% 99.9’una ve sadece% 3’lük bir sapma ile hedefine ulaşabileceğine inanılıyor. Bu, teoride bir robotu bir odaya veya haritasız bir alana yerleştirebileceğiniz ve hedefine giden yolu bulabilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, Facebook’un belirttiği gibi, hala yapılması gereken çok iş var. “Yalnızca RGB nokta hedefli navigasyon için yeni çözümler keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz, çünkü pusula ve GPS verileri iç mekanlarda gürültülü veya sadece kullanılamıyor olabilir. Ayrıca DD-PPO tarafından eğitilmiş modelleri farklı görevlere de uygulayacağız. ”

Göz atın:   League of Legends Yeni Sezon Yükselme Ligi Değişti

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL