Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Özel Bir Haber Kaynağını Test Ediyor

Şu anda, Facebook’un Haber Kaynağı, her şeyden gelen yayınlardan oluşuyor. Bu arkadaşlardan, meslektaşlardan, aile üyelerinden ve katıldığınız veya Beğendiğiniz sayfalardan ve gruplardan gönderileri içerir. Facebook, mümkün olduğu kadar alakalı hale getirmek için algoritmaları kullanmaya çalıştı ancak hemen hemen her şeyi içerdiği için dağınıklığa neden olabiliyor.

Bununla birlikte, Facebook tarafından yapılan bir duyuruda, şirketin yalnızca haberler için özel bir yayın denemek istediği görülüyor. Bu, kullanıcılar yalnızca haberlerle ilgili yayınları görmek istediklerinde, kontrol etmek için bu özel sekmeye gidebilecekleri, bu nedenle ana beslemede gösterilmeleri durumunda dikkatlerinin dağılmayacağı veya kaçırmayacağı anlamına gelir.


Facebook Özel Bir Haber Kaynağını Test Ediyor

Facebook’a göre, “Haberler, insanlara gördükleri hikayeler ve doğrudan Facebook uygulaması içerisinde daha geniş bir ilgi alanı keşfetme yeteneği sunuyor. Ayrıca, günün en alakalı ulusal hikayelerini vurgulamaktadır. Haber makaleleri, bugünkü gibi Haber Yayınında görünmeye devam edecek. ”

Facebook ayrıca, bu bölümün yalnızca “meşru” medya kaynaklarından haberler içerdiğini belirtti. Bunun nedeni, Facebook’un bir yayının bu bölümde nasıl ortaya çıkabileceği konusunda kesin kurallar koyacağıdır. Bu, ana beslemenizde paylaşılabilecek veya görünebilecek sahte haberleri potansiyel olarak azaltmak içindir. Bu özellik şu anda ABD’de yaşayanlar için sınırlı sınama aşamasındadır, bu nedenle henüz görmediyseniz endişelenmeyin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu