TeknoDiot
     
     
     

Facebook Messenger Yeniden Tasarlandı

Facebook Messenger Yeniden Tasarlandı

Facebook, ekosistemini geliştirmeye çalıştığı için sürekli olarak mobil uygulamalarından özellikler ekliyor ve kaldırıyor.

Önemli değişikliklerin yaşandığı en son uygulama, şirketin ana sohbet uygulaması olan Messenger’dır. TechCrunch, bazılarının zaten olmasına rağmen Messenger’ın yeni sürümünün yakında yayınlanacağını bildiriyor. En önemli değişiklikler Keşfet sekmesinin kaldırılması ve Messenger’ın ana özelliklerinden biri olan sohbet botlarının yer değiştirmesidir.

Kişiler sekmesi artık Facebook’un kullanıcıların geçici sosyal medya içeriğine erişmesini kolaylaştırmak istediği için uygulamanın ana odağı. Kişiler sekmesi artık tam ekranda gösteriliyor ve iki sekme içeriyor: Hikayeler ve Etkin. İkincisi, arkadaş listenize erişmenizi ve kimin çevrimiçi olduğunu görmenizi sağlar.

Facebook Messenger Yeniden Tasarlandı

Sohbet botları, işletmeler ve oyunlar gizlenmiştir ve bunlara yalnızca Messenger arama çubuğundan ulaşırsanız erişilebilir. Genel olarak, bu, Facebook Messenger kullanıcılarının uygulamayı açar açmaz uygulamanın ana özelliklerine erişmesini sağlayan çok daha basit ve temiz bir tasarım gibi görünüyor.

Keşfet sekmesinin kaldırılması birçok kişi için sürpriz olabilir, ancak Facebook, Hikayelere yeni odaklanmanın yanı sıra Ağustos ayında değişikliği duyurduğunu iddia ediyor. Bir Facebook sözcüsü, güncellemeyi henüz almayanların önümüzdeki birkaç gün içinde alması gerektiğini doğruladı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Kasım 2019 – En İyi Xiaomi Akıllı Ürünleri

Buğra Noyan

250 Bin Dolarlık Ödül Havuzu İçin Kıyasıya Mücadele

Uğur Aydemir

OnePlus Weather: Bilmeniz Gereken Her Şey

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.