Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook, Instagram DM ve Messenger’ı Birleştiriyor!

Facebook, Instagram DM ve Messenger Sohbetlerini Birleştirmeyi Deniyor!

Facebook, Instagram DM ve Messenger için sohbet sistemlerini birbirlerine entegre etme planını devreye sokmuş gibi görünüyor.


Durum, cuma akşamı Amerika’da hem iOS hem de Android cihazlarda fark edildi. Instagram’ın mobil uygulamasında “Instagram’da Mesaj Göndermenin Yeni Bir Yolu Var” mesajıyla birlikte bir güncelleme ekranı açıldı. Açılan ekranda; “Sohbetleriniz için yeni ve renkli görünüm, tepkileriniz için daha fazla emoji, hızlı yanıtlamak için kaydırma ve en önemlisi Facebook kullanan arkadaşlarınızla sohbet edin.” ifadeleri bulunuyor.

Güncellemeye bastığınızda, Instagram’ın sağ üst köşesindeki normal DM simgesinin yerini Facebook Messenger logosu alıyor. Siz kaydırdıkça gönderenin mesajları mavi ve mor arasında değişirken, Instagram’daki sohbetler gerçekten de eskisinden daha renkli. Yine de şimdilik Instagram’dan Facebook kullanıcılarına mesaj göndermek mümkün değil.

Facebook, Instagram DM ve Messenger'ı Birleştiriyor!

Facebook böylece Messenger, Instagram ve WhatsApp arasında çapraz mesajlaşmaya izin vermek için birleştirme planlarını açıkça ortaya koydu. Facebook’un temel altyapıyı yeniden inşa etmeye çalıştığı söyleniyor, böylece uygulamalarından yalnızca birinde olan kullanıcılar farklı Facebook uygulamalarını kullanarak başkalarına da bağlanabilecek. Facebook, böylece en popüler uygulamalarını entegre ederek Apple’ın iMessage’ına doğrudan rakip olacak.

Facebook, Instagram’ı 2012’de 1 milyar dolara, WhatsApp’ı 2014’te 19 milyar dolara satın almıştı. Şirket, Cuma akşamı yaptığı bu güncelleme hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu