«
Twitch’e Rakip Gelmiş Olabilir: Facebook Gaming Kullanıma Sunuldu! İnternet Haberleri Oyun Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Facebook Gaming ayrı bir uygulama değil, YouTube ile benzer şekilde platform içerisine eklenen yeni bir sekme.

Bu yeni sekmenin temel amacı geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan ve Facebook’taki videolu oyun içeriklerini bünyesinde bulunduran Fb.gg’nin etkileşimini artırmak.

Twitch’teki oyuncuları kendine çekmek isteyen Facebook bağışlardan daha düşük komisyon almak gibi avantajlar sunuyor. Facebook’ta oyun sekmesine tıklayan kullanıcılar haber kaynağında o anda yapılan yayınları, daha önce yayınlanmış videoları ve takip ettikleri oyun gruplarını kolayca görüntüleyebiliyor.

Twitch’e Rakip Gelmiş Olabilir: Facebook Gaming Kullanıma Sunuldu! İnternet Haberleri Oyun Haberleri Sosyal Medya Haberleri   6

Tabi, yayıncıların geçiş yapması hiç kolay değil. Milyonlarca izleyicisi olan bir yayıncının Twitch’den vazgeçerek Facebook Gaming’e geçiş yapabilmesi için sosyal medya devinin yayıncılara büyük garantiler vermesi gerekiyor.

Son olarak fb.gg üzerinde 700 milyona yakın kişinin oyun oynadığı, oyun videolarını izlediği veya oyun grupları ile iletişim halinde olduğu belirtiliyor.

kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-gaming-kullanima-sunuldu

Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *