Facebook, Corona Virüs İlaç Reklamlarını Yasakladı

Facebook, Corona Virüs için ilaç reklamını yasaklamaya başladı. Bu yayınlarla, aşılamayı reddetme çağrısıyla aynı şekilde bağlantı kuracaklardır.

Facebook, Corona Virüs yanlış bilgisinin yayılmasını durdurmak için başka bir güvenlik önlemi daha aldı. Sosyal ağ, yanlış bilgileri tespit edip kaldırmaya söz verdikten sonra, platform ayrıca virüsü iyileştirmeye veya önlemeye söz veren reklamları ve “yanlış bilgi oluşturan” reklamları da yasakladı.

Sosyal ağ temsilcileri Business Insider’ın yaptığı bir açıklamada, “Son zamanlarda, Corona Virüs atıfta bulunan ve panik hissi yaratan bir reklam yasağı politikası uyguladık – örneğin sınırlı bir teklif bildirme, tedaviyi veya önlemeyi garanti etme,” dedi.

Facebook, Corona Virüs İlaç Reklamlarını Yasakladı

Engadget yazarları, Facebook’un yanlış bilgi konusundaki konumu ve son zamanlarda siyasi reklamlar üzerinde kontrol eksikliği nedeniyle sık sık eleştirildiğini belirtiyor. Bununla birlikte, Corona Virüs içeriğine yaklaşım, sosyal ağın 2019 boyunca kademeli olarak sıkılaştırdığı aşılamaya karşı dezenfekte etme pozisyonuna benzer.

Medya, platformda hala coronavirüs hakkında bazı “tartışmalı duyurular” bulabileceğinizi belirtti. Sosyal ağ, filtrenin şimdiye kadar test modunda kullanılmaya başlanmasıyla bunu açıkladı.

Facebook, Corona Virüs İlaç Reklamlarını Yasakladı  Facebook, Corona Virüs İlaç Reklamlarını Yasakladı

İLGİLİ İÇERİK:  LG V60 ThinQ Ortaya Çıktı!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu