Tiktok Takipçi Satın Al

Eski Mac Bilgisayarlar, Netflix’i 4K Olarak Oynatamayacak

Mac'inizde T2 çip yoksa, Netflix'in 4K kalitesinde keyfini çıkaramazsınız.

Mac işletim sisteminin Netflix‘i 4K HDR olarak oynatması şu anda imkansız. MacOS Big Sur’un piyasaya sürülmesiyle bu durum değişecek.

Ancak, Mac’iniz 2018’den önce piyasaya sürüldüyse, gelişmiş çözünürlüğü kullanamazsınız. macOS Big Sur, Apple’ın işletim sisteminin bir sonraki sürümüdür ve 2020 sonbaharında piyasaya sürülecektir.


Güncelleme ile Netflix’i Mac’inizde 4K olarak izleyebileceksiniz. Ancak bunun için bazı ön koşullar vardır. Birincisi, Netflix premium planına abone olmanız gerektiğidir. İkincisi, Safari kullanmanız gerektiğidir, diğer web tarayıcıları desteklenmez ve Netflix’i yalnızca 720p olarak izleyebilir.

En büyük uyarı, Mac’inizin içinde Apple T2 güvenlik yongasına sahip olması gerektiğidir. T2, Mac için ikinci nesil, özel bir silikon güvenlik çipidir. Apple’a göre, “diğer Mac bilgisayarlarda bulunan birkaç denetleyiciyi yeniden tasarlayıp entegre ederek. T2 yongası, Mac’inize yeni özellikler sunuyor”.

Ne Apple ne de Netflix, bu sınırlamanın neden var olduğu konusunda yorum yapmadı , ancak The Verge , T2 yongasının HEVC video codec’i için yerleşik desteğe ve videoyu hızlı ve sorunsuz bir şekilde işleme yeteneğine sahip olduğunu varsayıyor.

Eski Mac Bilgisayarlar, Netflix'i 4K Olarak Oynatamayacak

4K olarak yayın yapmanın da çok fazla veri kullandığını unutmayın , bu nedenle internet bağlantınızın işe uygun olması gerekir.

4K Netflix’i Hangi Mac’ler Destekleyecek?

Aşağıdaki Mac bilgisayarlarda Apple T2 güvenlik yongası bulunur, bu da Netflix’i 4K olarak oynatabilecekleri anlamına gelir:

  • 2020’de kullanıma sunulan iMac
  • iMac Pro
  • 2019’da kullanıma sunulan Mac Pro
  • 2018’de kullanıma sunulan Mac mini
  • 2018’de veya daha sonra kullanıma sunulan MacBook Air
  • 2018’de veya daha sonra kullanıma sunulan MacBook Pro

Hangi model Mac’e sahip olduğunuzdan emin değilseniz, Mac’inizin T2 yongasına sahip olup olmadığını görmenin kolay bir yolu var. Kontrol etmek için şu talimatları izleyin:

Option tuşunu basılı tutun ve Apple menüsü> Sistem Bilgileri’ni tıklayın. Sol kenar çubuğunda, Denetleyici veya iBridge’i tıklayın (göreceğiniz seçenek, macOS sürümünüze bağlıdır). Eğer Apple T2 çip ana bölmede listelenir, Mac T2 çipi ve 4K Netflix destekleyebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu