Tiktok Takipçi Satın Al

Kolaylıkla Eski Facebook Tasarımına Geri Dönebilirsiniz

Yeni Facebook tasarımını beğenmediyseniz eski Facebook tasarımına kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

Yeni Facebook tasarımından nefret mi ediyorsunuz? İşte eski düzeni dakikalar içinde geri almanın basit bir yolu bulunuyor.

Belirli bir sosyal medya sitesinde çok zaman geçirirseniz, düzendeki bir değişiklikle uğraşmak sarsıcıdır. Bu, Facebook’ta sık sık oluyor ve her seferinde birçok kullanıcıyı üzüyor.


Eylül 2020’de Facebook en son yeniden tasarımını zorunlu hale getirdi, yani artık klasik düzene geri dönemezsiniz. En azından resmi olarak. Bununla birlikte, bir geçici çözüm kullanarak, eski Facebook’a geri dönmek hala mümkündür. Ve bu yazıda size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Eylül ayına kadar, Facebook size Ayarlar menüsünde klasik düzeni mi yoksa modern görünümü mü kullanmak istediğinizi seçti. Ancak, bu artık bir seçenek değil; yerleşik değiştirme seçeneği olmadan herkes en son görünümü kullanıyor.

Neyse ki, zeki üçüncü taraf geliştiriciler kurtarmaya geldi. Mükemmel Social Fixer uzantısının arkasındaki geliştirici Matt Krause, Old Layout adlı yeni bir tarayıcı uzantısı oluşturdu . Bu, Facebook’un eski görünümünü basit bir numara ile kullanmaya devam etmenizi sağlar.

Uzantı, herhangi bir ağır programlama değişikliği gerçekleştirmez. Bunun yerine, Facebook’u yeni düzende çalışmayan eski bir tarayıcı kullandığınızı düşünmesi için kandırıyor. Facebook daha sonra hiçbir şeyi yapılandırmadan keyfini çıkarabileceğiniz klasik tasarıma geri döner.

Tarayıcınız için Old Layout’u kurun, ardından Facebook’u ziyaret edin ve tanıdık arayüzü göreceksiniz. Facebook’u yüklediğinizde açıksa, değişikliğin geçerli olması için sayfayı yeniden yüklemeniz gerekir.

Uzantıyı devre dışı bırakmadan eski ve yeni düzenler arasında geçiş yapmak için tarayıcınızın menü çubuğundaki uzantının simgesini tıklayın.

Kolaylıkla Eski Facebook Tasarımına Geri Dönebilirsiniz

Old Layout uzantısı Chrome, Firefox, Opera ve yeni Microsoft Edge için kullanılabilir. Safari için bir uzantı bulunmamakla birlikte, aynı etkiyi elde etmek için sitede ayrıntılı olarak verilen bir geçici çözüm kullanabilirsiniz.

İndirin:  Old Layout uzantısı: ChromeEdge | Firefox | Opera (Ücretsiz)

Eski Facebook Arayüzüne Geçiş Yapın

Öyleyse, bu kadar çok yaygara neden olan eski ve yeni Facebook düzenleri arasındaki farklar nelerdir?

Yeni Facebook düzeni daha akıcı. Eskisine kıyasla grupları, videoları ve Facebook Marketplace’i üst çubukta daha belirgin hale getiriyor. Ayrıca karanlık mod için yerel desteğe sahiptir ve ekran genişliğinin daha fazlasını kullanır.

Kolaylıkla Eski Facebook Tasarımına Geri Dönebilirsiniz

Eski düzen, aksine, daha küçük metin ve simgeler kullanır. Sağ üst taraftaki seçenekler menüsü biraz farklı ve arama çubuğu biraz daha belirgindir.

Teknik olarak, ikisinde de yanlış bir şey yok – eski düzene olan bağlılığınız muhtemelen her şeyin nerede olduğunu bilmenin kas hafızasından kaynaklanıyor. Özellikle Facebook’u çok kullanıyorsanız.

Kolaylıkla Eski Facebook Tasarımına Geri Dönebilirsiniz

Eski Düzen Kullanmanın Sakıncaları

Belirtildiği gibi, Old Layout, Facebook’a klasik görünümü zorlamak için eski bir tarayıcı kullandığınızı söyleyerek çalışır. Ancak bunun bazı dezavantajları var.

Facebook’un üst kısmında eski bir tarayıcı kullandığınıza dair bir bildirim görebilirsiniz. Tarayıcınız güncel olsa bile, Facebook uzantı nedeniyle bunu kaydetmiyor. Eski düzene bağlı kalmanın bir parçası olarak bununla yaşamak zorunda kalacaksın.

Benzer şekilde, eski düzeni kullanırken bazı özellikler Facebook’ta çalışmayabilir. Facebook, desteklenmeyen bir tarayıcı kullandığınızı düşündüğünden, bazı oyunları oynamanızı veya daha yeni özellikler kullanmanızı engelleyebilir. Bu içeriğe erişmek için yeni düzene geri dönmeniz gerekecek.

Son olarak, bunun resmi bir çözüm olmadığını ve her an bozulabileceğini unutmayın. Facebook, uzantının taklit ettiği “eski tarayıcı” yı desteklemeyi bırakmaya karar verirse, geliştiricinin yapabileceği pek bir şey yoktur. Bu muhtemelen yalnızca sınırlı bir süre için işe yarayacaktır.

Eski Düzen, Facebook’un klasik düzenine geri dönmek için kolay bir seçenektir. Şimdilik yeterince iyi ve ne olursa olsun herkesi yeni görünümü kullanmaya zorlamak için Facebook bunu değiştirene kadar sizi oyalayacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu