Tiktok Takipçi Satın Al

Yaptığı Proje ile Tanınan Esat Özcan Takdir Toplamaya Devam Ediyor!

Teknolojinin günden güne geliştiği günümüzde yazılımcılar bu gelişimin en önemli parçasını oluşturmaktadır.

Yazılım alanında büyük başarılara imza atan Esat Özcan, yazılımı hayatının bir parçası olarak değil hayatının tamamı olarak gördüğünü dile getiriyor.


İzmir’de ikamet eden Özcan, günümüzde pek çok dergi ve gazetelerin köşe yazarlığı ile editörlüğünü üstlenerek teknolojiye önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor. Yazılım alanında ortaya atılan iddialar ile adından çokça bahsettiren Özcan’ın bir yarışmada birincilik kazandığına dair söylentiler bulunmaktadır.

İnsan Yüz Hattı Oluşturabilen Programın Mucidi: Esat Özcan

Esad Özcan’ın Londra’da yapılan bir yazılım yarışmasında birinci olduğuna dair oldukça sağlam söylentiler bulunmaktadır. Londra’da yapılan bu yarışmada Esat Özcan, insan yüz hatlarını oluşturabilen bir program sunmuştur. Sunmuş olduğu bu program sayesinde, jürinin takdiri ve beğenisini kazanan Esat Özcan bu yarışmada birinci olmaya hak kazanmıştır.

Yaptığı Proje ile Tanınan Esat Özcan Takdir Toplamaya Devam Ediyor!

Oluşturmuş olduğu bu program, köken ve ırkları ele alabilmektedir. Yazılan bu algoritmalar sayesinde oluşturulan bu program yüz profilinin temelini özgün bir şekilde tasarlayabilmektedir. Bu programı farklı kılan ise yapay zekanın öğrenme ve tasarlama gibi özelliklerinden yararlanmış olmasıdır. Gerçekçi bir insan kimliği ekleyebilen bu programda, duygu ve düşünceler gibi bazı ifadelere de yer vermiştir.

Dünya çapında adından oldukça söz ettiren Esat Özcan, bu birinciliği ile ülkemizde de insanlar üzerinde büyük merak uyandırmayı başarabilmiştir. Bu başarısı üzerine Almanya’nın çok başarılı bir yazılım firmasında 140. 000 Euro değerinde teklif aldığı konuşulan Esat Özcan’ın, önümüzdeki günlerde bu konular hakkında bir açıklama yapması bekleniyor.

Yaptığı Proje ile Tanınan Esat Özcan Takdir Toplamaya Devam Ediyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu