Tiktok Takipçi Satın Al

ePTTAVM Online Tanzim Satışı Başladı! İnternetten Sebze ve Meyve Satın Alma Dönemi

Gıda fiyatlarının bir süredir gözle görülür oranda artması sonrasında, hükümet bir acil eylem planı olarak tanzim satış noktalarını devreye sokmuştu. Vatandaşın neredeyse kilometreyi bulacak kuyruklarla beklediği sebze ve meyveler, en sonunda dijital ortama taşındı.


Turhan, yazılı açıklamasında, Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçladıklarını kaydetti.

“Bir proje daha sundum arkadaşlara. Hafta sonu PTT Genel Müdürümüz ile de konuştuk. ePttAVM üzerinden bu ürünleri sunacağız. Kumluca’ya platform kuracaklar. Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız. Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak.”

ePTTAVM Online Tanzim Satışı Başladı! İnternetten Sebze ve Meyve Satın Alma Dönemi

Sebze ve meyve fiyatlarındaki ciddi oranda yükselişe dikkati çeken Turhan, “Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulamaya konulan tanzim satışlarını, Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

PTT’nin internet adresindeki yer alan meyve ve sebzelerin tanzim fiyatlarıyla satıldığı bilgisini paylaşan Turhan, tüm ürünlerin PTT Kargo ve Lojistik aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılacağını duyurdu. Bakan Turhan, e-tanzim kapsamında yapılacak olan satışların ayrıca epttavm.com üzerinden başladığı da müjdeledi. Hemen aşağıdan, e-tanzim kapsamında satılacak olan sebzelerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Son olarak, vatandaşlar bir ürün için en fazla 3 kilo sepete ekleyebilecekler. Ayrıca, bir kilo ürünün kargo bedelinin de 3.70 TL olduğunu da belirtmekte yarar var.

kaynak: https://www.memurlar.net/haber/809051/tanzim-satislar-epttavm-ile-internete-tasiniyor.html

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu