Tiktok Takipçi Satın Al

Epic Games Store Açıldı, Her Ay 3 Oyun Ücretsiz! Steam’e Büyük Rakip mi?

Fortnite’ın yapım firması Epic Games rekabeti artık oldukça kızıştırıyor. Epic Games’in dijital oyun mağazası “Epic Games Store” The Game Awards 2018 etkinliği ile birlikte açıldı.

Epic Games mağazanın reklamını yapmak için oyunculara ücretsiz oyunlar vermeyi planlıyor. Her ay 3 oyun ücretsiz sunacak olan Epic Games Store, ücretsiz sunacağı ilk iki oyun belli oldu. Subnautica 14 – 27 Aralık tarihlerinde; Super Meat Boy ise 28 Aralık – 10 Ocak tarihleri arasında ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilecek. Epic Games Store yeni giriş yaptı ancak Steam’e büyük rakip olacabilecek mi? Soruları akıllara geldi.


Fortnite ile yakalanan büyük başarı Epic Games’i motive etmiş görünüyor ki oyun platformunu oluşturmaya yetti. Oyun sektöründe pazar payı en büyük olan Steam’e yaklaşabilecek mi merak konusu açıkcası. Epic Games Store sektöre hızlı bir giriş yaptı. İlk olarak geliştiriciler ve Epic Games arasındaki gelir dağılımının %88’ye %12 olması oldukça dikkat çekti.

Epic Games Store Açıldı, Her Ay 3 Oyun Ücretsiz! Steam'e Büyük Rakip mi?

Ardından Aurora44’ün aksiyon rol yapma oyunu Ashen ve Supergiant Games’in hack-and-slash dungeon crawler oyunu Hades’in PC’de Epic Games Store üzerinden satışa sunulması ve PlayStation’a özel olan Journey’nin de PC’de sadece Epic Games Store’a gelecek olması ile ciddi olduklarını gösterdiler. Epic Games 2019 yılında çok daha fazla oyun eklemeyi ve Android ve diğer açık platformlara getirerek mağazayı genişletmeyi planlıyor.

Yine de mağaza üzerinde şu anda çok az oyun mevcut: Ashen, Hades, Hello Neighbor: Hide and Seek ve Epic oyunları Fortnite, Shadow Complex, Unreal Tournament. Şu konunun tekrar altını çizelim Epic Games Store şu yönden Steam’den daha şanslı; Steam‘e çıkacak bir oyunun gelirinin %70’i geliştiricilere %30’u Steam’e giderken Epic Games Store’da ise %88’i geliştiricilere ve sadece %12’si Epic Games’e gidecek. Yani oyun geliştiriciler için Epic Games Store daha iyi görünüyor olabilir.

Çok yakında eklenecek oyunlar;

Darksiders 3
Genesis Alpha
Journey
Maneater
Outer Wilds
Rebel Galaxy Outlaw
Satisfactory
The Pathless
World War Z
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu