Tiktok Takipçi Satın Al

Epic Games, Apple Davasında İlk Duruşma Dün Gerçekleşti!

Yargıç, iki tarafı da haklı buldu!

Davanın ilk duruşmasında Epic Games, Apple’a karşı kısmen de olsa geçici bir yasaklama kazandı. Yani Apple, Epic Games’in geliştirici hesaplarını sonlandıramayacak veya Epic’in Unreal Engine oyun motorunu Apple platformlarındaki geliştiriciler tarafından kullanımını kısıtlayamayacak.

Epic Games, Apple davasında Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers, Apple’ın kurallarını ihlal eden bir uygulama içi ödeme sistemi eklediği için yasakladığı Fortnite‘ı App Store’a geri getirmesini şart koşmadı.


Mahkeme, Epic Games’in Fortnite de dahil olmak üzere oyunlarında yaptığı ödeme sistemi değişikliğiyle ile ilgili yaptığı hamlenin henüz onarılamaz bir zarar göstermediğini tespit etti. Yargıç Rogers, Epic Games, Apple ile anlaşmalarını ihlal etmeyi seçtiğini ve böylece statükoyu bozduğunu savunarak, mevcut çıkmazın kendi yaptıkları hareketten kaynaklandığını belirtti.

Yargıç Rogers, statükonun da Apple’ın şu anda Unreal Engine oyun motoruna erişimi kesemeyeceğine karar vermesinin nedeni olduğunu savundu. Yargıç mahkemede, Unreal Engine‘i tehdit ederek hem üçüncü taraf uygulama geliştiricilerini hem de Epic’in itibarını etkileyerek “ciddi bir şekilde hareket etmeyi seçen” Apple’dı, dedi. İki şirket birbirlerine karşı dava açma özgürlüğüne sahipler, ancak anlaşmazlıkları yoldan geçenlere zarar vermemeli diye ekledi.

Yargıç Rogers, Unreal Engine Yasaklanırsa Epic Games Zarar Görür!

Epic Games, Apple Davasında İlk Duruşma Dün Gerçekleşti!

Rogers, davanın hem Unreal Engine platformunun kendisine hem de genel olarak oyun endüstrisine potansiyel olarak önemli zararlar vereceğini kabul ediyor. Apple’ın Unreal Engine geliştiricileri projelerini yasaklaması durumunda Epic’in zarar göreceğini kimse inkar edemez.

Pazartesi günü yapılan duruşmada Yargıç Rogers, Unreal Engine oyun motorunun davadan daha fazla etkilendiğini belirtmişti. Yargıç: Duruşmanın açılışında oyunlarla ilgili rahatlama sağlamaya meyilli değilim fakat Unreal Engine ile ilgili rahatlama sağlamaya meyilliyim!

Mahkeme, Epic Games’in iddialarının esası hakkındaki argümanları ne zaman bakacağına karar vermedi, ancak bu yıl olması pek olası değil. Duruşmaya ne zaman başlayacakları sorulduğunda, Epic’in avukatı dört – altı ay içinde hazırlanabileceklerini söyledi; Apple ise, duruşmanın on ay içinde başlamasını önererek daha uzun bir keşif süresi istedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu