Tiktok Takipçi Satın Al

Endonezyalı Çift Yeni Doğan Bebeğe “Google” İsmini Verdi!

Endonezya’da bir çift, bebeklerine ‘Google’ ismini verdi. Baba, “Gelecekte Google arama motoru kadar zeki ve bilgili olsun” dedi

Evlendikten sonra çiftler çocuk sahibi olunca çok büyük bir görev olan evladına isim verme konusunda değişik fikirler, isimler ortaya çıkar faka bu kez  Endonezyalı bir çift çocuğun adını ‘Google’ adını vermesi alışılagelmişin dışında bir durum olup, herkesi şaşırttı.


Endonezyalı çift, yeni doğan erkek çocuklarına Google ismini verdi. 21 yaşındaki anne ve 27 yaşındaki baba, başta oğullarına teknolojiyle ilgili başka bir isim vermeyi düşünmüşler. Microsoft, iPhone, iOS ve Windows gibi isimler arasında kararsız kalan çift, en sonunda Google isminde karar kılmış.

Google ismi verildi

Endonezyalı Çift Yeni Doğan Bebeğe "Google" İsmini Verdi!

Endonezya’da, insanların isimlerinin özelliklerini taşıdığına bir hayli inanılıyor. Bunun için çiftler çocuklarına anlamlı isimler vermeyi mantıklı buluyor. Yeni doğan bebeğin babasının yaptığı açıklamalara göre Google, oldukça anlamlı bir isim. Baba, Google’ın insanlara yardım ettiğini ve bu nedenle oğluna Google ismini verdiklerini söylüyor.

Çocuğa Google isminin verilmesinin sebebi çeşitli söylentilere göre Google’dan ekonomik destek almak ya da çocuğun ilerde Google’da işe alınmasına yardımcı olmak. Ancak baba bu iddiaları kabul etmiyor ve bu ismi sadece anlamını düşünerek koyduğunu söylüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu