Tiktok Takipçi Satın Al

İzlenebilecek En İyi Amazon Prime Video Dizileri

Amazon Prime resmi olarak Türkiye’de. Özellikle Prime Video tarafında ki diziler merak ediliyordu.


Amazon Prime dizileri ülkemizdeki kullanıcılar için resmi olarak yayında. Amazon Prime uzun zamandır ülkemizdeki birçok kullanıcının beklediği bir platformdu. İşte en iyi Amazon Prime dizileri ;

Özellikle Türkiye’de hizmet veren Netflix ve BluTV gibi platformların aylık fiyatlarına oranla epey uygun fiyat ile giriş yapmıştı. Aylık 8 TL’ye Amazon Prime üyesi olabiliyorsunuz ek olarak sadece Prime video değil birçok Amazon kampanyalarına ve oyun tarafında da birçok özelliği üyesine sunuyor.

Hatta bazı dizi izleyenleri Amazon Prime dizilerinin birçoğu Netflix dizilerinden daha iyi olduğunu iddia ediyorlar. Ayrıca Prime’da 30 günlük ücretsiz deneme süresiyle birlikte doyasıya izleyebilirsiniz.

İzlenebilecek En İyi Amazon Prime Video Dizileri

En İyi Amazon Prime Video Dizileri

Amazon Prime Video’daki en iyi diziler, Netflix’in aksine diğer stüdyolardan gelme eğilimindedir ve üçte birinden biraz fazlası, ya Amazon “orijinalleri” veya “özel ürünler” dir. Yine de, bu parantezde bazı ödüllü diziler var.

The Boys, Fleabag, The Marvelous Mrs. Maisel, The Expanse ve Paatal Lok. The Office, Seinfeld , Parks and Recreation, Coupling ve Mad Men gibi tüm zamanların en iyileriyle platform canlı tutuluyor.

Amazon’un Prime Video dizileri, Netflix’in ki kadar global değil. Platformdaki şu ana kadar yayınlanan diziler ABD, İngiltere, Hindistan, Japonya, Almanya, Fransa ve Kanada’ya aittir.

Amazon Prime Video’nun kitaplığı, hizmetin yıllar önce Prime üyelerine ücretsiz, akışlı filmler ve TV şovları sunmaya başlamasından bu yana oldukça genişledi. Başlangıçta sınırlı bir kütüphane olan şey, Netflix ve Hulu’ya meydan okuyacak kadar zorlu bir medya platformuna dönüştü.

yeni bir dizi arıyorsanız, ancak sizin için neyin doğru olduğundan emin değilseniz, hizmette bulunan en iyi Amazon Prime dizileri listesine göz atın!

Bosch (IMDb 8.4)

Titus Welliver, Michael Connelly’nin roman serisine dayanan bu Amazon Studios orijinal dizisinde Los Angeles cinayet masası dedektifi Harry Bosch’u canlandırıyor. Eleştirmenlerce beğenilen dizinin ilk sezonunda Bosch, bir seri cinayet zanlısını öldürmekten yargılanırken aynı zamanda kayıp bir çocuğun dahil olduğu soğuk bir davanın aniden kızışmasıyla geçmişiyle yüzleşiyor. İyi karşılanan altı sezonun ardından  Bosch , Şubat 2020’de yedinci ve son sezon için yayınlandı.

Rotten Tomatoes: %97
Tür:  Drama
Oyuncular:  Titus Welliver, Annie Wersching, Amy Price-Francis
Senaryo: Eric Overmyer, Daniel Pyne, Michael Connelly, Henrik Bastin, Pieter Jan Brugge, John Mankiewicz


Upload (IMDb 8.0)

Emmy ödüllü Greg Daniels’tan (The Office, Parks & Rec) şamatalı yeni bir bilim kurgu komedisi. İnsanlar gelecekte bilinçlerini lüks bir dijital ahirete yükleyebilmektedir. Âlemci Nathan bir sanal tatil yerine yüklendiğinde aklı başında Nora’yla tanışır. Nora başta Nathan’ın sadece müşteri hizmetleri “meleği” olsa da dostluğu, sevgiyi ve amacını bulmasına yardım ederek bundan çok daha fazlası olur.


The Boys (IMDb 8.7)

The Boys’un daha yoğun ve daha ümitsiz ikinci sezonunda Butcher, Hughie ve ekip, birinci sezondaki kayıp sonrasında toparlanırlar. Yasalardan kaçarken, Süper Kahramanlara karşı savaşmak için mücadele verirler. Kahramanları yöneten firma Vought ise süper güçlere sahip kötülerin paniğiyle para harcamaya başlar. Yeni bir kahraman olan Stormfront firmayı sarsar ve Homelander’a meydan okur.

The Boys ünlüler kadar popüler, politikacılar kadar etkili ve Tanrılar kadar saygı gören süper kahramanlar süper güçlerini kötüye kullandığında ne olduğunu alaya alıyor. Boys, haşmetli Vought’un desteğiyle “Yediler” hakkındaki gerçeği açığa çıkarmak üzere bir kahramanlık macerasına atılırken süper güçlülere güçsüzlerin kapışmasını izliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=06rueu_fh30


Tom Clancy’s Jack Ryan (IMDb 8.1)

CIA analisti Jack Ryan ve yeni patronu James Greer, takip ettikleri bir dizi şüpheli parasal hareket sonucunda kendilerini, ABD ve müttefiklerine karşı dev bir saldırı planlayan bir terörist liderine karşı, Avrupa ve Orta Doğu’daki ölümcül bir kedi fare oyunun ortasında bulur.


Good Omens (IMDb 8.1)

Kıyamet yaklaşıyor, bu da dünyadaki yaşama oldukça düşkün olan bir melek ve iblisin kıyameti durdurmak için işbirliği yapmak zorunda kalması anlamına geliyor. Fakat dünyanın sonunu getirmesi gerektiğini bilmeyen 11 yaşındaki deccalı kaybediyorlar. Onu bulup çok geç olmadan dünyayı kurtarmak için bir maceraya atılıyorlar.


The Expanse (IMDb 8.5)

Siyasi eylemciye dönüşen zengin kızı Julie Mao’nun kaybolması, Ceres’li dedektif Joe Miller’ın (Thomas Jane), kazara gemi kaptanı olan James Holden’ın (Steven Strait) ve BM politikacısı Chrisjen Avasarala’nın (Shohreh Aghdashloo) hayatlarını birbirine bağlar. Üçü, Dünya, Mars ve Kuşak arasındaki gerilim sürerken, gelmiş geçmiş en büyük komployu ortaya çıkarırlar.


Fleabag (IMDb 8.7)

Fleabag, kendini Londra’da modern yaşamın ortasına atan; zeki, cazibeli, sinirli ve kederden yerle bir olmuş bir kadının zihnine açılan, komik ve dokunaklı bir penceredir. Ödüllü oyun yazarı Phoebe Waller-Bridge’in hem kaleme alıp hem de canlandırdığı Fleabag, kendisine yardım etmeye çalışan herkesi reddederken iyileşmeye ve cesaretini korumaya çalışan patavatsız bir kadındır.


The Tick (IMDb 7.4)

Süper kahramanların yaşadığı bir dünyada, ruhsal problemler yaşayan ve özel gücü olmayan bir muhasebeci, şehrinin, ölü sanılan kötü bir adam tarafından yönetildiğinin fark eder. Bu komploya ışık tutma çabasında garip, mavi bir kahramanla ortak olur. Birlikte, gözü dönmüş kötü karakterler, kanun kaçakları, çılgın bilim ve süper insan garipliklikleriyle dolu bir yolculuğa çıkarlar.


Hanna (IDMb 7.5)

Hanna, Clara’yı Utrax’in pençelerinden kurtarmaya çalışır ve bunun için Hanna’yı hiç sahip olmadığı kızı gibi görmeye başlayan CIA ajanı Marissa Wiegler’dan yardım görür. Doğu Avrupa’nın sık ormanlarında başlayıp Kuzey İngiltere’nin engin arazilerine ve Barselona’daki bir üniversitenin telaşlı kampüsüne kadar devam eden yolculukta, dünyadaki yerini arayan Hanna’ya eşlik ediyoruz.


Karnaval Sokağı (IMDb 7.9)

Karnaval Sokağı’nda bir seri katil olmasına ve hükûmetin alt sınıf vatandaşlarının ölmesini göz ardı etmesine rağmen, birçok savaş görmüş olan dedektif Rycroft Philostrate, bu cinayetleri durdurmaya ve kırılgan olan barışı korumaya istekli tek kişidir. Ancak mülteci perilerden biri olan Vignette Stonemoss, Burgue’e geldiğinde, Philo’yu unutmaya çalıştığı geçmişiyle hesaplaşmaya zorlar.


Yüksek Şatodaki Adam (IMDb 8.0)

Philip K. Dick’in ödüllü romanından uyarlanan ve yürütücü yapımcılığını Ridley Scott (Bıçak Sırtı) ve Frank Spotnitz’in (Gizli Dosyalar) yaptığı Yüksek Şatodaki Adam, Müttefik Devletler’in 2. Dünya Savaşı’nı kaybettiği ve Japonya ile Almanya’nın Birleşik Devletler’i yönettiği bir dünyayı inceliyor. Rufus Sewell (John Adams), Luke Kleintank (Pretty Little Liars) ve Alexa Davalos (Mob City) oynuyor.


Hunters

İdari Yapımcı Jordan Peele’nin sunduğu Hunters, 1977’de New York’ta haklı bir intikamın peşinde olan Nazi avcısı bir ayaktakımının hikâyesini anlatıyor.


Muhteşem Bayan Maisel (IMDb 8.7)

1958’de New York’ta Midge Maisel, kocası, çocukları ve Upper West Side bölgesindeki dairesinde şık Yom Kippur yemekleriyle hayatını mutlu mesut sürdürmektedir. Ancak sürpriz bir değişiklikle hayatta başka neyde iyi olduğunu bulması gerekir. Stand-up komedyeni olmak onun dışında herkes için çılgın bir seçimdir. Muhteşem Bayan Maisel’ın yazarı ve yönetmeni Amy Sherman-Palladino’dur (Gilmore Girls).


Homecoming (IMDb 7.5)

İyi niyetler. Dengesiz müdürler. Artan paranoya. Kontrolden çıkan, eşi benzeri görülmemiş sonuçlar. Heidi (Julia Roberts), askerlerin sivil hayata geçişine yardımcı olan Homecoming adlı tesiste çalışmaktadır. Yeni bir hayata başlamasından yıllar sonra Savunma Bakanlığı onun Homecoming’den niye ayrıldığını sorgular. Heidi kendisine anlattığından çok farklı bir hikâye olduğunu fark eder.


Electric Dreams (IMDb 7.3)

Her bölüm, Britanyalı ve Amerikalı yazarlardan oluşan yaratıcı bir ekip tarafından, tüm dünyadan izleyeciler için, etkili ve sürükleyici birbirinden bağımsız öyküler hâlinde düzenlendi ve günümüze uyarlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=rvwS1bo0fu4


Modern Love (IMDb 8.0)

Sıra dışı bir dostluk. Tekrar alevlenen unutulmuş bir aşk. Dönüm noktasında bir evlilik. Randevu olmayan bir randevu. Alışılmadık yeni bir aile. Bunlar, sevginin neşeli ve kederli taraflarını anlatan benzersiz hikâyeler. Her biri, New York Times’ın çok sevilen “Modern Aşk” köşesindeki gerçekten yaşanmış kişisel makalelerden alınmıştır.


American Gods (IMDb 7.8)

American Gods, Neil Gaiman’ın aynı adlı 2001 romanına dayanan ve premium kablo ağı Starz için Bryan Fuller ve Michael Green tarafından geliştirilen bir Amerikan fantastik drama televizyon dizisidir. Fremantle USA tarafından üretilen ve Lionsgate Television tarafından dağıtılan ilk sezon 30 Nisan 2017’de başladı.


Döngü (IMDb 7.5)

Simon Stålenhag’ın harikulade tablolarından esinlenen “Döngü”, evremin gizemlerini çözmek ve keşfetmek için yapılmış bir makine olan Döngü’nün üstünde yaşayan insanların akılalmaz maceralarını araştırmakta, daha önce bilim kurguya atfedilen şeyleri olanaklı kılmaktadır.


All or Nothing: Manchester City (IMDb 8.3)

Çığır açan belgesel dizisinde Manchester City F.C.’nin rekorlar kıran 17-18 sezonunda Premier Lig’i kazanma öyküsünün arka sahnelerini seyredin. Efsanevi teknik direktör Pep Guardiola’nın daha önce görülmemiş soyunma odası konuşmaları dâhil olmak üzere en büyük global spor kulüplerinden birini özel çekimlerle izleyin ve futbolcuların saha içi ve dışındaki hayatlarına konuk olun.


Absentia (IMDb 7.2)

Üçüncü sezon, ikinci sezonun kaldığı yerden heyecanla devam ediyor. Emily’nin uzaklaştırma cezası bitmek üzeredir. Nick’in vakalarından biri Emily’nin ailesinin hayatını tehdit ettiğinde her şey altüst olur. Tehlikeli bir komployu çözme çabaları Emily’yi Avrupa’ya götürür, onu hiç olmadığı kadar sınar ve dünyadaki gerçek yerini fark ettiğinde güvenmeyi ve sevmeyi tekrar öğrenmek zorunda kalır.


The Widow (IMDb 6.9)

Kocasının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasını araştıran kadının yolu Kongo’ya düşer. Sevdiği adama ne olduğuyla ilgili gerçeği burada görmek zorunda kalır.


Lore (IMDb 6.7)

The Walking Dead’in ve The X-Files’ın yapımcılarından imzalı bu antoloji serisi, Aaron Mahnke’nin “Masal” podcast yayınlarını işliyor ve en korkunç kabuslarımıza giren gerçek olayları sunuyor. Dramatik sahnelerle animasyonu, arşiv görüntülerini ve anlatımı iç içe sunan Masal, vampirler, kurt adamlar ve vücut hırsızları gibi korku efsanelerinin köklerinin gerçek olaylara dayandığını gösteriyor.


Forever (IMDb 7.2)

Evli çift June ve Oscar, Kaliforniya banliyösünde rahat ama rutin bir hayat yaşar. Yıllardır aynı sohbeti ediyor, aynı yemekleri yiyor ve aynı kiralık göl evinde tatile çıkıyorlar. Fakat June, hayatı biraz renklendirmekle ilgili Oscar’la konuştuktan sonra beklenmedik bir olay ilişkilerini değiştirir ve gerçekten birbirleri için mi yaratılmışlar, karar vermek zorunda kalırlar.


Diablo Muhafızı

Meksika’daki hayatından sıkılan Violetta para dolu çantayla New York’a kaçar. Domuz, yazacak hikaye arayan bir yazardır. Violetta onu koruyucusu ilan eder. Tüm sınırları çiğner ve Nefas’ın tuzağına düştüğünde de bunun bedelini öder. Violetta kaçıp özgürlüğüne kavuşmayı deneyecektir.

Bu içeriğimiz de en iyi Amazon Prime dizileri listesine yer verdik. Prime yeni yeni daha ilgi çekici içeriklerle izleyenler karşısına geçmeyi planlıyor.

İzlenebilecek En İyi Amazon Prime Video Dizileri

İzlenebilecek En İyi Amazon Prime Video Dizileri İzlenebilecek En İyi Amazon Prime Video Dizileri

İzlenebilecek En İyi Amazon Prime Video Dizileri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. İyi yazı. Her gün rastladığım bloglarda tamamen yeni ve zorlayıcı bir şey öğreniyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu