Tiktok Takipçi Satın Al

En Hızlı Benimsenen Android Sürümü: Android 10

Google’ın yayınladığı Android grafiği, Android 10’un en hızlı benimseme oranına sahip olduğunu gösteriyor.

Android Geliştiricileri blogunda Perşembe günü yayınlanan bir sürüm, Android 10’un herhangi bir Android güncellemesinin en hızlı benimsenmesini kaydettiğini gösteriyor.


Google o zamandan beri kapsamlı Android Dağıtım grafiğini yayınlamayı durdurdu, ancak bu grafik, piyasaya sürüldüklerinden beri Android 8.0 Oreo, Android 8.1, Android 9.0 Pie ve Android 10’un son dört ana Android güncellemesinin benimsenme oranını gösteriyor.

Android 10, Android 9 Pie’a göre %28 daha hızlı benimseme oranına ulaştı. Şu anda, Android 10 dünya çapında 400 milyondan fazla cihazda çalışıyor. İlerlemeden Google’ın yeni işletim sistemi sürümlerini daha hızlı benimseme girişimi sorumludur.

En Hızlı Benimsenen Android Sürümü: Android 10

 Teknoloji devi Project Treble, Mainline ve GSI’ları, OS bileşenlerini Android’in kendisinden daha fazla ayırmayı amaçlayan Project Treble ve Mainline ile bir noktada tanıtıldı.

Proje Tiz, telefon üreticilerine daha derin donanım sürücüleri hakkında dikkate alınmayan güncellemeler sunma gücü sağlar. Bu, yeni aygıtlar için yazılım güncellemeleri tasarlamak ve oluşturmak için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olur. Etki, Android 9.0 Pie için benimseme hızı ile hissedildi. Bu son grafik, hızlı bir şekilde ilerleme kaydedildiğini gösteriyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu