Tiktok Takipçi Satın Al

En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları

Bugün sizler en çok oynanan bilgisayar oyunları listesini detaylı olarak paylaşıyoruz. Detaylı anlatım makalemizde...

En çok oynanan oyunlar hangileridir? Bilgisayar oyunlarına genel olarak sanal gerçekçiliğin olduğu video oyunları diyebiliriz.


Oyun da hayatınızdaki yapamayacağınız şeyleri yapma ve tecrübe etme şansına sahipsiniz. Oyunlar yani “video oyunları”, oyun konsollarında ve bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmış uygulamalardır. Oyunlar her yaştan kişilere hitap ederler. Yetişkinlerin oynayacağı oyunlar olduğu gibi yaşları küçük olan oyuncuların da oynayabileceği oyunlar vardır.

Oyunlar için belirlenmiş bir yaş sınırı şartı vardır. Bu bilgi oyunların sitelerin de ya satışlarının yapıldığı farklı yerlerde açıkça dile getirilir. Böylece yaşları uymayan çocukların kaldıramayacakları oyunları oynamalarının oynanması engellenmeye çalışılır. En çok oynanan bilgisayar oyunları oyuncuların tarzlarına ve türlerine göre değişiklikler gösterebiliyor. Bazı oyuncular fps oyunlarını çok severken bazıları da strateji oyunlarını hatta simülasyon oyunlarını sevebilir.

Bilgisayar Oyun Türleri

Bilgisayar oyununun türü oyuncunun zevkine bağlıdır. Oyun şirketleri istek ve zevkle göre farklı oyun türleri ve oyun tarzları oluşturmuştur. Bir oyun bir türe veya birden fazla türe ait olabilir. Video oyununun türü belirlenirken, video oyununun oyun stili sınıflandırmada dikkate alınmalıdır. Ancak, bu sınıflandırma ne yazık ki her zaman tutarlı bir yol izlememektedir.

Bunun nedeni, standartların ayrımcılık yapan kişiye veya kuruma göre değişmesidir. Bazen, akademik araştırma tam olarak yapılmadığı için keyfi isimlendirme kullanılır. Buna rağmen, çeşitli tür modelleri dünya çapında hala kullanılmaktadır. Zaman geçtikçe, oyun türünün belirlenmesi giderek daha belirgin hale geliyor ve bu da belirli başlıklar olarak sınıflandırılabiliriz.

En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları

Elbette oyun türlerinin gruplandırılmasında araştırmacılar arasında net bir fikir birliği yoktur. En çok oynanan bilgisayar oyunları türlerinden bahsedersek bunlar; Aksiyon oyunları, macera oyunları, dövüş oyunları, platform oyunları, simülasyon oyunları, rol yapma oyunları, spor oyunları ve strateji oyunlarıdır.

En Çok Oynanan Oyunlar

En çok oynanan bilgisayar oyunları listemizdeki ilk 10

  • Counter-Strike: Global Offensive (CSGO)
  • Rainbow Six Siege
  • Fortnite
  • Grand Theft Auto San Andreas (GTA)
  • Grand Theft Auto v
  • League of Legens (LOL)
  • Minecraft
  • Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)
  • World of Warcraft
  • Overwatch

En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu