bayigram.com

Türkiye’de En Çok Abonesi Olan 10 YouTuber

Ülkemizde en çok aboneye sahip olan kanallar hangileri? Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’de en çok abonesi olan 10 YouTuber denildiğinde akla belki YouTube kanalları da gelmektedir ancak bazı YouTube kanalları tek bir YouTuber tarafından yönetilmemekle birlikte, çoğu kişi kanal içerikleri için kanallara ve sevdikleri için YouTuber’ların kanallarına abone olmaktadır.


Türkiye’de en çok abonesi olan YouTuberlar kimlerdir? İşte En çok abonesi olan Türk YouTuber; Genel olarak video, müzik, içerik gibi pek çok farklı şeyin bulunabildiği ve izlenebildiği YouTube platformunda, dünyanın hemen hemen her yerinden pek çok YouTuber kendine ait kanallar oluşturmaktadır.

Özellikle son yıllarda ülkemizde YouTuber olmak bir meslek kolu olarak görülmekle birlikte, pek çok insan içerik, video gibi materyaller sayesinde YouTube üzerinden bir kanal açarak kazanç elde etmektedir.

Listede Hangi YouTuberlar Var?

Türkiye’de en çok abonesi olan 10 YouTuber listesinde, kuşkusuz ki listenin en başında Enes Batur yer almaktadır.

Enes Batur, YouTube platformuna çok küçük yaşlarda dahil olmasının yanı sıra, normal videolarının yanında içerik videolar, challangelar gibi farklı konseptler ile de YouTube camiasında adından bahsettirmektedir ve YouTube üzerinden kazandığı para sayesinde sinema dünyasına adım atmış, hayal mi gerçek mi isimli bir film de çekmiştir.

İkinci sırada yer alan Orkun Işıtmak ise, YouTube kategorilerinden olan oyun videoları konusunda içerik üreten bir YouTuber olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca kendisinin İyi Oyun filminde de rol aldığı bilinmektedir.

Türkiye’de En Çok Abonesi Olan 10 YouTuber

Reynmen ise, İngilizce rain men kelimelerinin birleştirilmesinden oluşan bir lakap olarak karşımıza çıkmakta ve Yusuf Aktaş tarafından kullanılmaktadır. Müzik içerikleri ürettiği bilinmektedir.

Ruhi Çenet ise, muhtemelen YouTube kategorilerinin en çok merak edilenlerinden olan doğa üstü olaylar ve diğer hemen her konu ile ilgili içerik üretmektedir.

Barış Özcan, listenin 5. Sırasında yer almakla birlikte, bilim, doğa, kitaplar, sinema ile ilgili merak edilen hemen her konuda içerik üreterek, YouTube dünyasını aydınlatmak için bu camiada yerini almaktadır.

Bunun dışında diğer 5 YouTuber ise sırası ile; Berkcan Güven, Alper Rende, Furkan Yaman, Burak Oyunda ve Meryem Can olarak bilinmektedir.

En Çok Abonesi Olan YouTuberlar

  1. Enes Batur: 13,5 Milyon Abone
  2. Orkun Işıtmak: 7.66 Milyon Abone
  3. Reynmen: 6.20 Milyon Abone
  4. Deli Mi Ne: 6.7 Milyon Abone
  5. OHA Diyorum: 5.6 Milyon Abone
  6. Ruhi Çenet: 4.9 Milyon Abone
  7. Barış Özcan: 4.7 Milyon Abone
  8. Berkcan Güven: 4.1 Milyon Abone
  9. Alper Rende: 3.9 Milyon Abone
  10. Furkan Yaman: 3.4 Milyon Abone

11. BONUS: Meryem Can: 3.4 Milyon Abone
12. BONUS: Burak Oyunda: 3.2 Milyon Abone

**Liste güncellemesi: 7 Ağustos 2020

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu