EMUI 9.0 Güncellemesi Alacak 8 Huawei Cihazı

Huawei’nin kendi arayüzü olan EMUI’ın son sürümü EMUI 9.0 güncellemesini alacak 8 Huawei telefonu belli oldu.

Genel olarak, EMUI 9.0 önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor. Kısa süre önce duyurulan Kirin 980’in yüksek performansını birleştiren EMUI 9.0, Huawei Mate 20 Serisi’nde benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunacak.


Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chengluşunları söyledi: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor.

Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, EMUI 9.0’ın mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı. Ayrıca, EMUI 9.0’ın lansmanı ile Huawei, Android Pie‘ı temel alan özel bir işletim sistemi sunan ilk telefon üreticilerinden biri haline geldi.”

EMUI 9.0 Güncellemesi Alacak 8 Huawei Cihazı

Hangi modeller EMUI 9.0 güncellemesi alacak?

EMUI 9.0, daha da fazla oyun ve grafik performansı sunan Huawei‘nin yenilikçi grafik işleme hızlandırma teknolojisinin ikinci nesli olan GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Çözümün en son versiyonu, yoğun iş yüklerini akıllıca optimize edebilir ve cihazlarda güç tüketimini azaltırken talep üzerine performans artışı verebilir duruma geldi. Oyunun yanı sıra, çözüm, dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı, Kesintisiz Oyun modu gibi kaliteli bir kullanıcı deneyimi için gerekli olan diğer alanlar da EMUI 9.0 ile geliştirildi.

Huawei , EMUI 9.0 güncellemesini, Huawei Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Edition, P10, P10 Plus, Nova serisi,Honor 9 gibi akıllı telefonlarının 8’inde yayınlayacaklarını resmen onayladı. Elbette daha geniş kapsamnlı EMUI 9.0 güncellemesi olacak. Şuanlık kesinleşen 8 Huawei modeli böyle.

HUAWEI’nin EMUI 9.0 sürümü, kullanıcıların akıllı telefonlarında geçirdikleri süreyi daha iyi takip etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olan özellikler içeriyor. EMUI 9.0 bireysel uygulamaları izler ve kullanıcılara günde ne kadar zaman harcadıklarını gösterir. Çocukların kullanım süresini azaltmaya yardımcı olmak için ebeveynler belirli uygulamalara kullanım sınırları belirleme seçeneğine sahip oluyor. Ayrıca, kullanıcıların uyku düzenlerine yardımcı olmak için ekranın nasıl grileştirildiğini özelleştirmek için bir seçenek de bulunuyor.

GPU Turbo 2.0

Yeni EMUI 9.0, HUAWEI’nin grafik işleme hızlandırma teknolojisinin ikinci jenerasyonu olan GPU Turbo 2.0’ı içerecek. Yeni algoritmalar, dokunma yanıtı gecikmesini yüzde 36’ya kadar azaltıyor. Bir Uygulama Asistanı ayrıca, kullanıcıların oyun oturumlarını etkileyebilecek kesintileri azaltmasına yardımcı olur. GPU Turbo 2.0, her zamankinden daha fazla oyunu destekleyerek daha fazla oyuncuya daha performanslı bir oyun deneyimi yaşatmayı sağlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu