Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Zelanda Katliamını Öven Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı!

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin şehit olması ile sonuçlanan katliama Ekşi Sözlük’ten bir yazar olayı övmesi sonu oldu.

Ekşi Sözlük’te oldukça utanç verici bir olay yaşandı. Ekşi Sözlük’te “Yeni Zelanda’da camiye saldırı” şeklinde açılan başlık altına birçok yorum gelmişti ancak en dikkat çeken ise övgü yağdıran bir yorum oldu. Sonunda mahkeme Yeni Zelanda katliamı için hoş olmayan ifadeler kullanan Ekşi Sözlük yazarı hakkında karar verildi.

Yazar tutuklandı!


Ekşi Sözlük yazarı “Yeni Zelanda’da camiye saldırı” başlığının altına” Videoyu izlerken keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim” demesi üzerine önce Ekşi Sözlük hesabı kapatıldı sonra da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Yeni Zelanda Katliamını Öven Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı!

Yapılan açıklamada ” mukemmeligindayanilmazhafifligi ” rumuzlu kullanıcının Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan A.A. olduğu ve ikamet ettiği adreste gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamada bulundu

“Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleriyle paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Ekşi Sözlük’ten açıklama gelmişti

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu