Tiktok Takipçi Satın Al

Eba Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Eba öğrenci girişi nasıl yapılacağını dair resmi web sitesini ve bu web siteden nasıl giriş yapılacağını sizler için paylaşıyoruz.

EBA yani eğitim bilişim ağı Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan bir sosyal ağıdır. EBA üzerinden gerçekleştirilen etkinlik ve derslerle milyonlarca öğrencinin online eğitim süreci başlatılmıştır. Peki Eba öğrenci girişi nasıl yapılır?


EBA’nın temelleri ilk olarak 2012 yılında atılmıştır. FATİH projesi ile hayata geçen EBA, geçtiğimiz 2019 yılı itibari ile daha fazla önem kazanmıştır. Pandemi süreci kapsamında kısmi kapanma ve tam kapanma dönemlerinde bildiğimiz gibi eğitim öğretime ara verildi.

Eğitim faaliyetlerinden öğrencilerin uzak kalmaması adına EBA üzerinden ders etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Eba öğrenci girişi ekranı üzerinden milyonlarca öğrenci eğitim bilişim ağına erişim sağlayabiliyor. EBA üzerinden canlı dersler yapıldığı gibi birçok ders materyali ve etkinlik öğrencilerin kullanımına açılıyor.

EBA Öğrenci Şifresi Nasıl Alınır?

Eba Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

EBA Öğrenci Giriş ekranından sisteme erişim sağlamak isteyen öğrenciler sırasıyla aşağıdaki adımları izlemelidir. Eba giriş yapmak için tıklayın. Eba şifresi alma adımları için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Öncelikle öğrenci EBA.gov.tr internet adresine giriş yapmalıdır.
 • Sağ tarafta yer alan “EBA’ya Devam Et” bölümünde öğrenci, öğretmen, veli, mesleki gelişim ve akademik destek alanları bulunmaktadır. Öğrenciler öğrenci butonuna tıklayarak giriş sayfasına yönlendirilir.
 • Giriş ekranında öğrencilerden T.C kimlik numarası ve EBA şifresi istenir.
 • EBA şifresine sahip olmayan öğrenciler e-okul bilgileri ile EBA’ya giriş yapabilir. E-okul ile öğrenciler EBA’ya giriş yaptıktan sonra kendilerine yeni bir şifre belirleyebilir.
 • Veli ve öğretmen yardımı ile de e-devlet bilgileri kullanılarak öğrencinin EBA şifresi alınabilir.
 • Aynı şekilde öğretmenin e-devlet veya MEBBİS üzerinden bilgileri ile öğrencisine EBA şifresi alması mümkündür.

Eba öğrenci giriş ekranına tekrar dönen öğrenciler belirledikleri şifreleri ile T.C kimlik numaralarını girdikten sonra EBA’ya giriş yapabilir. Eylül ayı itibarıyla okulların tam anlamı ile yüz yüze eğitime başlayacağı duyuruldu. Fakat EBA üzerinden de öğrenciler eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edebilecek.

Olası bir kısıtlama veya kapanma durumunda milyonlarca öğrenci internet üzerinden kaldıkları yerden eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edecek. Bakanlık bünyesinde gerçekleştirilen projeler kapsamında birkaç yıl içerisinde birçok dersin internet ortamına aktarılması planlanıyor. Bu kapsamda EBA gibi farklı sosyal platformlarında kurulması mümkün. Yaklaşık 18 milyon öğrenci EBA kullanmaya devam ediyor.

EBA öğrenci girişi nasıl?

EBA öğrenci girişi için öncelikle EBA hesabınızın olması gerekiyor. Eğer bir hesabınız yoksa, okul yöneticilerinizden veya öğretmenlerinizden yardım isteyerek hesap oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız varsa, EBA giriş sayfasına giderek kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Ilkokul EBA şifresi nasıl alınır?

İlkokul öğrencileri için EBA şifresi genellikle okul yöneticileri veya öğretmenler tarafından verilir. Eğer çocuğunuzun EBA şifresini almak istiyorsanız, çocuğunuzun okul yöneticisi veya sınıf öğretmeniyle iletişime geçerek şifreyi talep edebilirsiniz. Genellikle bir kullanıcı adı ve şifre oluşturulur ve size iletilir. Bu bilgilerle çocuğunuz EBA platformuna giriş yapabilir.

Veli öğrenci için EBA şifresi nasıl alınır?

Veli olarak, EBA şifresi almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. İlk olarak, çocuğunuzun okul yöneticisi veya sınıf öğretmeniyle iletişime geçin.
 2. Şifre talebinde bulunmak için gerekli belgeleri veya kimlik bilgilerini hazırlayın.
 3. Okul yöneticisi veya sınıf öğretmeni, sizden istenen belgeleri veya kimlik bilgilerini talep edecektir.
 4. Belgeleri veya kimlik bilgilerini sağladıktan sonra, okul yöneticisi veya sınıf öğretmeni tarafından size bir kullanıcı adı ve şifre verilecektir.
 5. Bu kullanıcı adı ve şifreyle EBA platformuna giriş yaparak çocuğunuzun eğitim içeriklerine erişebilirsiniz.

Unutmayın, her okulun kendi prosedürleri olabilir, bu nedenle şifre almak için doğrudan okul yöneticisi veya sınıf öğretmeniyle iletişime geçmek en doğru adımdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu