EA Play, 10 Kasım’da Xbox Game Pass’e Geliyor

Yapılan açıklamada net bir tarih verilmese bile genel bir tarih açıklaması yapıldı. Detaylar makalemizde…

Bir Xbox hayranıysanız, EA Play’in Xbox Game Pass’e geldiğini hatırlayabilirsiniz. Microsoft, EA oyunlarını 10 Kasım’da Xbox Game Pass aracılığıyla oynayabileceğini duyurdu.

10 Kasım’da Xbox Game Pass’e Ne Olacak?

Bu konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde: 10 Kasım tarihinden  itibaren EA Play’in Xbox Game Pass Ultimate kapsamında Xbox Series S ve Xbox Series X dahil olmak üzere Xbox konsollarında kullanıma sunulacağını ve Aralık ayından itibaren Ultimate veya PC aboneliğine sahip üyelerin Windows 10 bilgisayarlarda EA Play kitaplığından oyun indirebilir ve oynayabilir.

EA’in Battlefield, FIFA ve Mass Effect gibi popüler serileri de dahil olmak üzere Game Pass’e 60’ın üzerinde yeni oyun ekleyebilecek.

Xbox Game Pass’teki Başka Bir Stüdyo Kitaplığı

2020 Tatil sezonu yaklaşırken ve Xbox Series X ve PlayStation 5 piyasaya sürülmeye hazırlanırken Microsoft, paranın gerçek değeri olan bir Xbox Game Pass oluşturarak yeni kozunu gösteriyor. Microsoft’un sunduğu tekliflerin PlayStation ile rekabet etmek için elindeki gücün yeterli olup olmadığını görmemiz gerekecek.

EA Play, 10 Kasım'da Xbox Game Pass'e Geliyor

Xbox Series X ve PS5 arasındaki konsol savaşları uzaktan demlenirken, Microsoft tek bir stratejiye güveniyor: paranın saf değeri. Bunu yapmak için şirket, Xbox Game Pass kitaplığını olabildiğince çok oyunla doldurmak istiyor.

Microsoft bunu yeni stüdyolar oluşturarak başarabilirken, bu çok pahalı ve zaman alıcı bir süreçtir ve hiçbir başarı garantisi yoktur. Bu nedenle şirket, dikkatini zaten kurulmuş olan başarılı şirketlere çeviriyor.

Bir şirketi dahil etmek için Microsoft iki yaklaşımdan birini benimsiyor. Birincisi, Microsoft’un Xbox Game Pass’te bir oyun kitaplığına izin vermek için başka bir stüdyo ile anlaşması ile blog gönderisinde gördüğümüz şey.

Diğer strateji, Microsoft’un bir stüdyo satın almasını içerir. Bu çok pahalı olma eğilimindedir, ancak Microsoft stüdyonun geçmiş, şimdiki ve gelecekteki kitaplığının Game Pass’te görünmesini sağlayabilir. Microsoft, Bethesda’yı 7,5 milyar dolara satın aldığında bu taktiği iş başında gördük .

Microsoft’un izlediği yol ne olursa olsun, aynı sonuçla sonuçlanır: Xbox Game Pass aboneleri için daha fazla değer. Bu da, yeni bir Xbox konsolu ve onunla birlikte gitmek için bir Game Pass almak için daha fazla teşvik veriyor.

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu