Tiktok Takipçi Satın Al

EA, Battlefield 2042’nin Beklentileri Karşılamadığını Kabul Ediyor

Şirketin 3. çeyrek kazanç çağrısının bir parçası olarak, EA CEO’su Andrew Wilson, Battlefield 2042’nin “beklentileri karşılamadığını” itiraf etti. Bu, düşük satışlar, düşük oyuncu sayıları ve genel hayal kırıklığı altında ayakta kalmaya çalışan bir oyun için büyük bir darbe.

Battlefield 2042 son zamanlarda mağlubiyet serisine devam ediyor. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce yeni bir oyun modu başlatıldı ve ardından hemen çekildi. DICE, oyuncunun ilerlemesini etkileyen sorunu düzeltmeyi umuyor, ancak hasar çoktan verildi.


Ve hemen ardından, Battlefield 2042 Sezon 1’in yaza ertelendiği açıklandı. Bu, oyunun başının belada olduğuna dair daha da önemli bir işaretti; Battlefield 2042’nin önemli iyileştirmelere ihtiyacı olduğunun üstü kapalı bir kabulüydü. Ve şimdi EA’daki patronlar, oyunun ilgili herkes için tatmin edici olmaktan daha az olduğunu kabul ederek hayranların şüphelerini doğruladı.

EA Sonunda Kabullendi!

Bununla birlikte, EA ellerini kaldırıyor ve Battlefield 2042’yi tamamen başarısız ilan ediyor gibi değil. Oyunun eksiklikleri konusunda dürüst olmakla birlikte, yatırımcı çağrısının büyük bir kısmı, işleri uygun bağlama yerleştirmeye verildi. Wilson, geliştiricilerin benzeri görülmemiş zorluklarla uğraşmak zorunda olduğunun altını çizdi. Uzaktan çalışmaya geçmek pek çok stüdyo için zor oldu ve Battlefield 2042 ekibi için de bu durum geçerli gibi görünüyordu.

EA, Battlefield 2042'nin Beklentileri Karşılamadığını Kabul Ediyor

Görüşme sırasında Wilson, “Bu oyunu yaklaşık iki yıldır evden çalışan ekiplerimiz ile geliştirmek, sonuçta zorlayıcı oldu” dedi. “Test etme ve hazırlık sürecimiz sayesinde deneyimin oyuncularımızın eline geçmeye hazır olduğuna inandık. Güçlü bir istikrarla yola çıktık; ancak daha fazla oyuncu oyunun tamamını deneyimledikçe, ele almamız gereken beklenmedik performans sorunları olduğu ortaya çıktı. Oyunda yaptığımız bazı tasarım seçimleri de topluluğumuzdaki herkeste yankı uyandırmadı.”

Battlefield 2042 kadar büyük bir oyunda hata kabul etmek nadir olsa da, en azından EA’nın DICE’a oyunun itibarını tersine çevirme şansı vermeye istekli olduğuna dair işaretler var.

Battlefield 2042’nin geleceği

Şu anda zorlu koşullara rağmen, Battlefield hala EA’nın en güvenilir serilerinden biridir. Umarım DICE tüm engelleri kaldırabilir ve oyunu yaz için zamanında çalışır duruma getirebilir. Öyleyse, Birinci Sezon, Battlefield 2042’nin kanamasını önleyebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu