Tiktok Takipçi Satın Al

e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Koronavirüs salgını nedeniyle e-Devlet üzerinden ücretsiz her hafta maske dağıtacağı açıklandı.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin Milli Pazar Yeri ePttAVM üzerinden ücretsiz olarak maske sağlanacağı dün akşam saatlerinde açıklamıştı ancak bu durum yoğunluktan dolayı e-Devlet üzerinden yapılacağı duyuruldu;


ePTTAvm üzerinden yapılan açıklama ise şu yönde; ” Değerli Vatandaşlarımız, Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.” şeklinde.

Peki e-Devlet üzerinden ücretsiz maske almak için nasıl bir yol izlemeliyiz?  Talep edilen maske gönderimleri de ücretsiz gerçekleştirilecektir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı almış olduğu karar doğrultusunda e-Devlet üzerinden kendiniz ve aile üyeleriniz için hiçbir ücret ödemeden maske temin edebilirsiniz.

Maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri e-Devlet adresindeki formda doldurmanız yeterli olacak. Vatandaşlar her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. 5 adet 3 katlı cerrahi maske başvurusu yapma hakkına sahip.

e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır?

  • İlk olarak buradan ilgili e-Devlet sayfasına giriniz.
  • Açılan sayfada T.C kimlik numarası, ad, soyad, telefon, adres, aile bireylerinin gerekli bilgileri ve benzeri gerekli bilgilerin girileceği formu doldurunuz.
  • Ailenizde yer alan bireyler için de almak istiyorsanız “Aile Bireyi Ekle” kısmından ekleme yapabilirsiniz.
  • Sonrasında aileniz için kaç adet maske siparişi verebileceğinizi sayfanın en alt kısmında göreceksiniz.
  • En sonda da güvenlik sorusunu ve bilgilerinizi onayladıktan sonra ‘Maske Siparişi Ver’ butonuna tıklayın.
  • Ve maske talebiniz başarılı şekilde tamamlanmış olacaktır.

e-Devlet üzerinden haftalık 5 adet maske siparişi vermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Son olarak kargo gönderimleri de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirilecektir.

e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu