Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri

Techland Dying Light 2 Stay Human için resmi PC sistem gereksinimlerini açıkladı.

Dying Light 2 Stay Human, iddialı ve güzel görünümlü bir oyundur, bu nedenle bir PC oyuncusuysanız, muhtemelen teçhizatınızın tüm bu zombi aksiyonunu kaldırabileceğini bilmek istersiniz. Artık merak etmeyin; Techland, oyunun PC gereksinimlerini Şubat lansmanından önce açıkladı. Gelin Dying Light 2 sistem gereksinimleri detaylarına bakalım.

Dying Light 2 sistem gereksinimleri sonunda açıklandı ve oyun PC’nizi Şubat çıkış tarihinden önce hazırlamanız için size bolca zaman tanıyor.


Techland’in yeni zombi oyunu için giriş engeli oldukça düşük olsa da, oyunun ışın izleme özelliklerini açmayı planlıyorsanız, donanım gereksinimleri hızla çok daha dik hale geliyor.

Dying Light 2, devasa bir açık dünyada geçen, yaklaşan bir FPS aksiyon hayatta kalma oyunudur. Devam filmi, bir salgının insanlığı kasıp kavurduğu “Modern Karanlık Çağlar” olarak bilinen bir zamanda geçecek. Resmi sistem gereksinimleri ayrıntıları da dahil olmak üzere Dying Light 2 hakkında daha fazla bilgi, oyuncularla buluştuğu zaman güncellenecektir.

Oyun 4 Şubat tarihinde yayınlanacak ve ondan önce şirket sistem gereksinimlerini oyuncularla paylaştı. Bu nedenle, minimum özellikleri veya ışın izleme etkinleştirilmiş nihai Full HD deneyimi için ne tür bileşenlere ihtiyacınız olduğunu bilmek isteyip istemediğinizi detaylardan ulaşabilirsiniz.

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri

Dying Light 2 geliştiricisi Techland, ışın izlemenin açık ve kapalı olduğu sistem gereksinimlerini ilginç bir şekilde ayırdı ve gelişmiş ışık işleme teknolojisinin bir PC’de çok zorlayıcı olduğunu kanıtladı.

Yine de, ışın izleme olmadan oynamaktan memnunsanız ve yalnızca minimum PC özelliklerinin olduğunu bilmek istiyorsanız, o zaman yukarıdaki tabloya bakın, bu da oyunu 1080p’de 30 fps’de düşük grafik ayarlarıyla oynamanıza izin verecektir.

Burada CPU gereksinimleri şaşırtıcı derecede yüksek, bu nedenle oldukça güncel bir işlemciye ihtiyacınız olacak. Ancak, sabit sürücünüzde 60 GB alanınız olduğu sürece, diğer bileşenlerin tümü oldukça makul görünüyor. Aşağıda hem ışın izleme ile hem de onsuz oynamak için minimum ve önerilen gereksinimlere verilmiştir.

Minimum Gereksinimleri (RTX – Işın İzleme Kapalı)

 • İşlemci: Intel Core i3-9100 veya AMD Ryzen 3 2300X
 • RAM: 8GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 560 4GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • Depolama: 60GB HDD
 • Performans: 1080p çözünürlük/30 FPS

Dying Light 2 geliştiricisi Techland, ışın izlemenin açık ve kapalı olduğu sistem gereksinimlerini ilginç bir şekilde ayırdı ve gelişmiş ışık işleme teknolojisinin bir PC’de çok zorlayıcı olduğunu kanıtladı.

Yine de, ışın izleme olmadan oynamaktan memnunsanız ve yalnızca minimum PC özelliklerinin olduğunu bilmek istiyorsanız, o zaman yukarıdaki tabloya bakın, bu da oyunu 1080p’de 30 fps’de düşük grafik ayarlarıyla oynamanıza izin verecektir.

Burada CPU gereksinimleri şaşırtıcı derecede yüksek, bu nedenle oldukça güncel bir işlemciye ihtiyacınız olacak. Ancak, sabit sürücünüzde 60 GB alanınız olduğu sürece, diğer bileşenlerin tümü oldukça makul görünüyor.

Önerilen Gereksinimleri (RTX – Işın İzleme Kapalı)

 • İşlemci: Intel Core i5-8600K veya AMD Ryzen 5 3600X
 • RAM: 16GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB veya AMD Radeon RX Vega 56 8GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 / Windows 11
 • Depolama: 60GB SSD
 • Performans: 1080p çözünürlük/60 FPS

Dying Light 2’nin Full HD’de olabildiğince iyi görünmesini istiyor, ancak ışın izleme ile uğraşmak istemiyorsanız, bu, kontrol etmeniz gereken sistem gereksinimleri tablosudur.

Buradaki gerekli özellikler, aynı CPU ve RAM önerileriyle öncekine çok benzer. Buradaki tek fark, ışın izleme uyumlu bir GPU’ya ihtiyacınız olmamasıdır, bu nedenle daha uygun fiyatlı Nvidia RTX 2060 veya RX Vega 56 ekran kartlarını tercih edebilirsiniz.

Bu, Full HD oynatmak için önerilen özelliklerin, ışın izleme için minimum özelliklerden aslında daha uygun maliyetli olduğu anlamına gelir.

Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri

Minimum Gereksinimleri (RTX – Işın İzleme Açık)

 • İşlemci: Intel Core i5-8600K veya AMD Ryzen 5 3600X
 • RAM: 16GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • Depolama: 60GB SSD
 • Performans: 1080p çözünürlük/30 FPS

Dying Light 2, ışın izlemeyi destekler, ancak yalnızca bir Nvidia GPU satın alırsanız. İlginç bir şekilde Techland, minimum ışın izleme performansı için RTX 2060 yerine RTX 2070’i tercih etmeyi önerdi. Bu muhtemelen şirketin bir RTX 3060’ın ışın izleme etkinken 30 fps’ye ulaşabileceğinden emin olmadığı anlamına geliyor.

Ne yazık ki, ışın izlemeye geçiş, daha güçlü bir CPU’ya ihtiyacınız olacağı anlamına da geliyor. Techland, her ikisi de oldukça modern işlemciler olan en az bir Intel Core i5-8600K veya Ryzen 5 3600X önerir.

Önerilen Gereksinimleri (RTX – Işın İzleme Açık)

 • İşlemci: Intel Core i5-8600K / AMD Ryzen 7 3700X
 • RAM: 16GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3080 10GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • Depolama: 60GB SSD
 • Performans: 1080p çözünürlük/60 FPS

Mutlak en iyi Full HD performansını ve aynı zamanda GPU yoğun ışın izleme özelliğini etkinleştirmeyi isteyenler için çok güçlü bir donanıma ihtiyacınız olacak.

Techland, şu anda piyasadaki en güçlü (ve pahalı!) grafik kartlarından biri olan Nvidia RTX 3080’i tercih etmenizi tavsiye ediyor . Ayrıca devam eden chip kıtlığı nedeniyle stokta bulmak son derece zor. Ancak Dying Light 2’yi ışın izleme etkinken 60 fps’de Full HD’de oynamak istiyorsanız, bu görünüşe göre gidilecek GPU’dur.

AMD CPU önerisi de Ryzen 7 3700X’e yükseltildi, ancak Intel seçeneği neyse ki Core i5-8600K’da kaldı. Bu, burada çok para harcamanız gereken tek bileşenin GPU olduğu anlamına gelir. Ayrıca Techland, Dying Light 2’yi Quad HD veya 4K’da oynamak için herhangi bir PC sistem önerisinde bulunmadı.

Dying Light 2 Stay Human’ın Çıkış Tarihi

Dying Light 2, 4 Şubat 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Oyunun çıkış tarihi birkaç kez ertelenmişti, ancak sonunda Techland şirketi tarafından belirtilen tarihte piyasaya sürülmüştür. Dying Light 2, hayatta kalma, keşif ve korku unsurlarını içeren açık dünya bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Oyuncular, virüs salgınının sebep olduğu postapokaliptik bir dünyada çeşitli görevleri yerine getirmek ve zombi benzeri yaratıklarla mücadele etmek zorundadırlar. Oyun, hem tek oyunculu bir hikaye modu hem de çok oyunculu bir mod içermektedir.

Daylight 2 kaç gb?

Dying Light 2, oyunun sistem gereksinimlerine bağlı olarak farklı bir boyuta sahip olabilir. Minimum sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayarda oynanacaksa, oyun yaklaşık olarak 50 GB boyutunda olacaktır. Ancak daha yüksek sistem gereksinimleri gerektiren bir bilgisayarda oynanacaksa, oyunun boyutu daha da artabilir.

Daylight 2 kaç saat?

Oyunun tamamlanma süresi, oyuncunun oynama tarzına ve oyunun zorluk seviyesine bağlı olarak değişebilir. Ancak oyunun geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara göre, oyunun ana hikaye modu yaklaşık olarak 20 saatlik bir oynanış süresi sunmaktadır. Ek görevler ve yan görevler de dahil edildiğinde ise oyunun toplam süresi daha da uzayabilir.

Dying Light 2 Hakkında

Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri

İnsanlık virüse karşı verdiği savaşı kaybedeli 15 yıl oldu. Ayakta kalan son büyük insan yerleşimi, modern karanlık çağda acımasız ve hastalıklı bir dünyada varoluş mücadelesi veriyor. Gün içinde eşkıyalar, farklı gruplar ve açlıktan kırılan afetzedeler sokaklarda hurda avına çıkıyor, bazen gerekirse şiddet kullanarak bulduklarını başkalarının elinden alıyor. Geceleriyse marazlılar sarıyor her yanı. Yaşayanları avlamak için saklandıkları o karanlık yerlerden çıkıyorlar.

Adın Aiden Caldwell. Marazlı bir afetzedesin. Sıra dışı çevikliğin ve vahşi dövüş becerilerin, seni bu tehlikeli dünyada güçlü bir müttefik ve kıymetli bir varlık haline getiriyor. Başkalarının başaramadığı şeyleri başarıyorsun. Kimsenin cesaret edemediği yerlere giriyorsun. Eşsiz yeteneklerinle, bu çürüyen metropolde değişimi sağlamak senin elinde.

Dying Light hayranları için DLC’ler hiç de yabancı değil. Techland yetkilileri de daha oyun piyasaya çıkmadan, DLC çalışmalarına başladıklarını doğruladı.  DLC için 4 yıllık bir içerik planı yapılıyor. Yani oyuncular oyunu satın aldıktan sonra dört yıl boyunca daha ek görevler veya hikayeler satın alabilecekler.

Dying Light 2 Stay Human, PC’ye ek olarak bulut üzerinden PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve Switch için 4 Şubat’ta çıkıyor.

Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu