Tiktok Takipçi Satın Al

Dünyanın En Popüler e-Ticaret Siteleri

Günümüz çağı, teknoloji çağıdır. Günümüzde artık neredeyse bütün işlerimizi internet üzerinden yapmaya başladık.

Hatta meyve, sebze, ekmek gibi gündelik ihtiyaçlarımızı bile internetten sipariş vermeye başladık. Bunun sonucunda yeni sektör ortaya çıkmıştır. E-ticaret sektörü günümüzde en karlı iş fikirlerinden bir tanesidir. Dünyanın en popüler e-ticaret sitelerinden bazılarını sizler için derledik.

Amazon


Şu an piyasa değeri 51 milyar dolar olan Amazon dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinin başında gelmektedir. 1994 yılında kitap satışı için kurulan bu e-ticaret sitesi günümüzde neredeyse her sektörde ürün satışı yapılmaktadır. Logosu ise gülen bir yüzü anımsatmaktadır. Amazon sitesi 2013 yılında sadece 49 dakika teknik arızadan dolayı kapatıldığı zaman 5 Milyon dolarlık satış yapamamıştır.

Ebay

Çok büyük bir geçmişi olmayan Ebay, ilk lazer cihaz satışı için kurulmuştur. Kurulurken EchoBay ismini bir maden şirketi yüzünden alamayan Pierre, Ebay ismini alarak siteyi hizmete açmıştır.  Şuanda piyasa değeri 70 milyon dolay olan bu e-ticaret sitesi dünyanın en popüler ticaret sitelerinin arasında yer almaktadır.

Alibaba

Çin asıllı Jack Ma isimli iş adamı 1999 yılında Alibaba Group’u kurmuştur. 2015 yılındaki piyasa değeri 24 milyar doları aşan bir rakamla dünyanın en iyi e-ticaret sitelerinin arasında yer almayı başarmıştır. Alibaba e- ticaret sitesinde A dan Z ye aradığınız birçok ürünü bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Dünyanın En Popüler e-Ticaret Siteleri

[sp-related style=”dark” id=”18426″]

WalMart

Amerika’nın en zenginler listesinde yer alan Wall ailesine ait olan bu e-ticaret sitesi perakende satışı yapmaktadır. Mağazalarının kuruluşu 1962 olan WalMart internet üzerinden satışını 2000 yılından sonra yapmaya başlamıştır. Ürün çeşitliliği bakımından en zengin sitelerden biridir. Ayrıca bağlı olduğu şirket Fortune Global, dünyanın en fazla geliri olan şirkettir.

Banggood

Banggood.com çalışma şekli ile ülkemizde hepsiburada.com tarzı bir anlayışla çalışır. Yani ürünlerini satıcılardan alan bir aracı değil de direk kendi depoları olan bir sitedir. Banggood.com Çin, ABD ve Avrupa olmak üzere 3 farklı deposu bulunan ve dünyanın her yerine satış yapan bir sitedir.

Gearbest

GearBest elektronik, küçük el aletleri ve giyim konusunda uzmanlaşmış bir e-ticaret şirketidir. Ana merkezi Çin’in Şenzen şehrindeki şirketin, 2.000’den fazla çalışanı vardır. Dünyanın en büyük üretim bölgesinin kalbinde yer alan GearBest, henüz piyasada olmayan yenilikçi ürünleri son derece rekabetçi fiyatlarla sunmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu