Tiktok Takipçi Satın Al

Dünyanın En Hızlı İnterneti Tespit Edildi! (Tüm Netflix İçeriklerini 1 Saniyede İndiriyor)

Araştırmacılar dünyanın en hızlı internetini ortaya çıkardı. Netflix’teki tüm filmleri bir saniyede indirmenizi sağlıyor.

İngiltere’den mühendisler dünyanın en hızlı interneti olan 178 Tbps hızını tanıttı. Bu internet hızı, Netflix’teki tüm filmleri ve dizileri yalnızca bir saniyede indirmenize olanak tanır. Araştırmacılar, bu hızın önümüzdeki yıllarda piyasada olmayacağını belirtiyor.


University College London’dan (UCL) araştırmacılar, dünyanın en hızlı interneti için bir proje sundular. Saniyede 178 terabayt (Tbps) veya 178 bin Gbps. Karşılaştırma için, Rusya’daki ortalama internet hızı 58.13 Mbps’dir.

Royal Academy of Engineering, Xtera ve Kiddi Research’ün ortak bir projesidir. Daha önce, en hızlı bağlantı rekoru Avustralya’da kaydedildi, bu 44,2 Tbit / s idi. İngiliz araştırmacılar interneti dört kat daha hızlı hale getirdi.

Dünyanın En Hızlı İnterneti Tespit Edildi! (Tüm Netflix İçeriklerini 1 Saniyede İndiriyor)

Bu hıza ulaşmak için araştırmacılar, sinyali daha da artırmak için standart fiber ve gelişmiş teknoloji yerine daha geniş bir dalga boyu aralığı kullandılar.

Çoğu ülke, 4.5 THz bant genişliğine sahip İnternet altyapısını kullanır. Son zamanlarda bazı ülkelerde 9 THz’lik yeni ticari bant genişliği ortaya çıktı. Süper hızlı İnternet, 16,8 THz bant genişliği kullanır. UCL’ye göre, bu amplifikatörleri yükseltmek, fiber optik kabloların kurulum maliyetinin yalnızca bir kısmıdır. Ancak, bu yöntem deneyseldir ve teknoloji yakın gelecekte ticarileştirilmeyecektir.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu