Dünyanın En Hızlı İnterneti Tespit Edildi! - TeknoDiot.com

Dünyanın En Hızlı İnterneti Tespit Edildi! (Tüm Netflix İçeriklerini 1 Saniyede İndiriyor)

Abone Ol 

Araştırmacılar dünyanın en hızlı internetini ortaya çıkardı. Netflix’teki tüm filmleri bir saniyede indirmenizi sağlıyor.

İngiltere’den mühendisler dünyanın en hızlı interneti olan 178 Tbps hızını tanıttı. Bu internet hızı, Netflix’teki tüm filmleri ve dizileri yalnızca bir saniyede indirmenize olanak tanır. Araştırmacılar, bu hızın önümüzdeki yıllarda piyasada olmayacağını belirtiyor.

University College London’dan (UCL) araştırmacılar, dünyanın en hızlı interneti için bir proje sundular. Saniyede 178 terabayt (Tbps) veya 178 bin Gbps. Karşılaştırma için, Rusya’daki ortalama internet hızı 58.13 Mbps’dir.

Royal Academy of Engineering, Xtera ve Kiddi Research’ün ortak bir projesidir. Daha önce, en hızlı bağlantı rekoru Avustralya’da kaydedildi, bu 44,2 Tbit / s idi. İngiliz araştırmacılar interneti dört kat daha hızlı hale getirdi.

Dünyanın En Hızlı İnterneti Tespit Edildi! (Tüm Netflix İçeriklerini 1 Saniyede İndiriyor)

Bu hıza ulaşmak için araştırmacılar, sinyali daha da artırmak için standart fiber ve gelişmiş teknoloji yerine daha geniş bir dalga boyu aralığı kullandılar.

Çoğu ülke, 4.5 THz bant genişliğine sahip İnternet altyapısını kullanır. Son zamanlarda bazı ülkelerde 9 THz’lik yeni ticari bant genişliği ortaya çıktı. Süper hızlı İnternet, 16,8 THz bant genişliği kullanır. UCL’ye göre, bu amplifikatörleri yükseltmek, fiber optik kabloların kurulum maliyetinin yalnızca bir kısmıdır. Ancak, bu yöntem deneyseldir ve teknoloji yakın gelecekte ticarileştirilmeyecektir.

 

Göz atın:   Bazı Uygulamalar Kullanıcı Bilgilerini Facebook ile Paylaşıyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu