Dubai, Dönen Bir Gökdelen İnşa Etmek İstiyor - TeknoDiot.com

Dubai, Dönen Bir Gökdelen İnşa Etmek İstiyor

Abone Ol 

Önümüzdeki yıllarda, dönen bir gökdelenin tasarımı gerçek olacak. Dynamic Architecture Group’un kurucusu mimar David Fisher, fikri 2006’da önerdi. Şimdi rüyası gerçekleşmeye yakın.

takipçi satın al
takipçi satın al

Fisher, 420 metre yüksekliğinde 80 katlı bir gökdelen tasarladı. Her kat, beton çekirdeği tutarak her iki yönde 360 ​​derece dönebilir.

Blokları çelik, alüminyum ve karbon fiber malzemeden yapılacaktır. Kule, teraslara ve rüzgar türbinlerine monte edilen güneş panelleri sayesinde bağımsız olarak çalışacaktır.

Ev sahipleri evlerinin yönünü ve hızını kontrol edebilecek. Ayrıca, arabalarını dairelerin yanına park etmelerine izin verecek özel bir asansör kullanabilecekler. Böyle bir gökdelendeki dairelerin maliyetinin 40 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Dubai dönen gökdelen

Göz atın:   Web Sitenizi Korumak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL