Tiktok Takipçi Satın Al

Domino’s Pizza Hacklendi İddiası!

Popüler hazır yiyecek pizza markası Domino’s tarafından açıklanan bilgilere göre veri hırsızları müşteri bilgilerini ele geçirmiş durumda. Dominos hacklendi mi sorusu hemen akıllara geliyor?

Domino’s tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirmesi;


“Şirketimiz, tarafımıza gelen bir e-posta ile müşterilerimize ait kişisel verilere erişildiği iddiasıyla kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tehdit edilmiştir. Bu çerçevede kamuoyunu bilgilendirmemiz gereği hasıl olmuştur.

Tehdit içeren söz konusu e-postanın ardından detaylı incelemeler şirketimiz tarafından derhal başlatılmış, teknik kontroller sağlanmış, teknik ve idari tüm tedbirler alınmış ve Kişisel Verilerin Korunması Kurumuna gerekli bildirimler yapılarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmak suretiyle hukuki süreç başlatılmıştır.   

Bu noktada önemle vurgulamak isteriz ki kurumumuz; finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır ve finansal verilere erişim söz konusu değildir.

Kullanıcı verilerinin korunması esasını en temel öncelikleri arasında gören Domino’s, her zaman olduğu gibi bundan sonra da siber güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde almaya devam edecektir.   Önümüzdeki süreçte şeffaflık ve açıklık ilkelerimiz gereği konu hakkındaki detayları aktarmayı sürdüreceğiz.”

Domino’s tarafından müşterilerin e-posta hesaplarına ise şöyle bir bilgilendirme maili iletilmiş durumdadır;

Domino's Pizza Hacklendi İddiası!

Ek olarak teknoloji editörü Recep Baltaş, Twitter üzerinden bir tweet atarak, saldırganların kendisi ile iletişime geçtiğini açıkladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu