Tiktok Takipçi Satın Al

Dolardaki Artışın Teknolojik Ürünlere Etkisi (Analiz)

Son zamanlarda döviz kurunun yükselmesi PC ve teknolojik ürünlerin fiyatlarında da oldukça farklar gözler önüne serilmiş oldu.

Doların rekor üstüne rekor kırması teknolojik ürünlere ne gibi etkisi oldu? İşte tüm detaylar… Tarihler 1 Nisan 2018’i gösterdiğinde dolar kuru 4 TL idi. O tarihten sonra dolar hızla yükseldi. 5-6 derken 7 TL’ye kadar görmüştü. Peki bu artışın teknolojik ürünlere etkisi ne oldu? Bu durumu bir örnekle sizlere dile getirdik.

Dolardaki Artışın Teknolojik Ürünlere Etkisi (Analiz)

Örnek ile gösterelim;


25.08.2017 tarihinde alınan  (ASUS EXPEDITION Nvidia GeForce GTX 1050 2GB OC 128Bit GDDR5 DX12)’nin fiyatı 620 TL fiyat etiketine sahipti. Tarihler bugünü gösterdiğinde bakıyoruz ki ekran kartının fiyatı yine vatan Computer’de 1.175 TL ekran kartı alındığı tarihte dolar 3,48 iken bugün dolar 6,43 TL. Yani dolar 1,8 katı olmuş.Ekran kartı fiyatı da 1,8 katı olmuş. Yukarıda anlattığımız ekran kartının faturası aşağıdadır. Arada 1 yıl mevcut ve fiyat ortalama 2 katına çıkmış durumda.

Dolardaki Artışın Teknolojik Ürünlere Etkisi (Analiz)

Ülkemizde birçok ürün dolar endeksli olduğundan dolayı çok etkiliyor düşmesi ve yükselmesi. Şuan bakıldığında ise fiyatlar nereden baksak 2 katına yaklaşmış durumda ve bu durum bilgisayar toplayanlar için çok kötü bir durum olacaktır. Bu zamanda bilgisayar toplanmaz. Akıllara ise şu komik yazı gelmiştir.

Dolardaki Artışın Teknolojik Ürünlere Etkisi (Analiz) Dolardaki Artışın Teknolojik Ürünlere Etkisi (Analiz)

Dolardaki Artışın Teknolojik Ürünlere Etkisi (Analiz)

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu