TeknoDiot
     
     
     

Dolar Kuru Hakkında Steam’den Resmi Açıklama Geldi

Dolar Kuru Hakkında Steam'den Resmi Açıklama Geldi

Oyuncuların popüler mekanı olan Steam‘de zam gelecek mi, gelmeyecek mi? bu soru tüm oyuncuların kafasında soru işaretiydi. Steam’den dolar kuru konusunda resmi bir açıklama geldi.

Dünyanın en popüler oyun platformu olan Steam, ülkemizdeki kur farklarından etkilenecek mi sorusu sonunda resmi olarak cevaplandı. Steam’de bu dolar kurunun artışı yansıyıp oyunlara zam gelecek mi? İşte…

Steam yaptığı açıklama ile kur farklarının, oyun fiyatları ve eşyaları yansımayacağı müjdesini verdi. Dolar kurunun artışı bilgisayar ekipmanları ve bileşenleri fiyatlarını artırmıştı. Bu artış oyunlara da yansıyacak mıydı? Orası merak konusuydu. Steam’in sabit kuru devam ettirme kararı ise oyuncuların bütçesini az da olsa rahatlatacak. Steam’in yıllardır benimsediği sabit kurun, aradaki farkın artması nedeniyle değişebileceği ve yukarı çekileceği düşünülmekteydi.

[sp-related style=”dark” id=”27917″]

Dolar Kuru Hakkında Steam'den Resmi Açıklama Geldi

Şuanda Steam‘de dolar kuru 2,1 TL ve o fiyat ile devam edilecek. Hediye sınırlamasına açıklık getiren Steam, Hediye sınırlamasına açıklık getiren Steam, hediyeyi alacak kişinin bulunduğu ülkenin fiyatının, Türkiye fiyatına oranla %115 veya daha altında ise müsade edileceğini belirtti. Bu önlemin, yerel fiyatlandırmanın düşük olduğu bölgelerden, yüksek fiyatlı bölgelere yapılacak olan satışların önüne geçmek için yapıldığı görülüyor.

Son olarak Steam, bu hamle ile ülkemize değer verdiğini ve gereken adımları atmış olduğunu göstermiş oldu.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


10 Adet Ücretsiz Steam Key #4 (10 Oyun)

Buğra Noyan

PUBG Virüsü Çıktı!

Buğra Noyan

Steam Haftalık İndirimleri (10 Eylül – 17 Eylül)

Serhan Durgutlu

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.