Tiktok Takipçi Satın Al

Dolar Kuru Hakkında Steam’den Resmi Açıklama Geldi

Oyuncuların popüler mekanı olan Steam‘de zam gelecek mi, gelmeyecek mi? bu soru tüm oyuncuların kafasında soru işaretiydi. Steam’den dolar kuru konusunda resmi bir açıklama geldi.

Dünyanın en popüler oyun platformu olan Steam, ülkemizdeki kur farklarından etkilenecek mi sorusu sonunda resmi olarak cevaplandı. Steam’de bu dolar kurunun artışı yansıyıp oyunlara zam gelecek mi? İşte…


Steam yaptığı açıklama ile kur farklarının, oyun fiyatları ve eşyaları yansımayacağı müjdesini verdi. Dolar kurunun artışı bilgisayar ekipmanları ve bileşenleri fiyatlarını artırmıştı. Bu artış oyunlara da yansıyacak mıydı? Orası merak konusuydu. Steam’in sabit kuru devam ettirme kararı ise oyuncuların bütçesini az da olsa rahatlatacak. Steam’in yıllardır benimsediği sabit kurun, aradaki farkın artması nedeniyle değişebileceği ve yukarı çekileceği düşünülmekteydi.

[sp-related style=”dark” id=”27917″]

Dolar Kuru Hakkında Steam'den Resmi Açıklama Geldi

Şuanda Steam‘de dolar kuru 2,1 TL ve o fiyat ile devam edilecek. Hediye sınırlamasına açıklık getiren Steam, Hediye sınırlamasına açıklık getiren Steam, hediyeyi alacak kişinin bulunduğu ülkenin fiyatının, Türkiye fiyatına oranla %115 veya daha altında ise müsade edileceğini belirtti. Bu önlemin, yerel fiyatlandırmanın düşük olduğu bölgelerden, yüksek fiyatlı bölgelere yapılacak olan satışların önüne geçmek için yapıldığı görülüyor.

Son olarak Steam, bu hamle ile ülkemize değer verdiğini ve gereken adımları atmış olduğunu göstermiş oldu.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu