bayigram.com

Dokunmatik Ekranlı ve Google Asistan Butonlu OnePlus TV Kumandası Ortaya Çıktı

OnePlus, Hindistan’daki bir etkinlikte TV’sini başlatmaya hazır. Şirket, yaklaşmakta olan ürünleri ile ilgili açığa vurarak ilgisini canlı tutuyor.

Şimdi OnePlus CEO’su Pete Lau televizyonun uzaktan kumandasının resmini tweetledi. Fotoğrafa bakıldığında OnePlus TV kumandası USB Tip-C, tipik Android gezinme düğmeleri, Google Asistan ve OnePlus Logolu bir düğme sunacağı açıktır.


Ayrıca, insanların TV menüsünde gezinmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir dokunmatik yüzey mevcuttur. Genel olarak, OnePlus TV uzaktan kumandası Apple TV kumandasından zarif, kaliteli ve ilham verici görünüyor.

Dokunmatik Ekranlı ve Google Asistan Butonlu OnePlus TV Kumandası Ortaya Çıktı

OnePlus TV’nin kumandası, Apple TV’nin kumandasına benziyor

USB Type-C portu güzel bir dokunuş gibi görünüyor çünkü değiştirilebilen bataryaların baş ağrıları ile uğraşmanıza gerek yok. Bunun dışında OnePlus TV’nin 55 inç 4K QLED ekran ve Google Play, yerleşik Chromecast ve Dolby Vision gibi özelliklerle donatılmış olacağının farkındayız.

İlgili Makaleler

Şu an itibariyle, OnePlus TV’deki Android TV işletim sistemindeki kişiselleştirme düzeyinden emin değiliz. Pete Lau da söyledi CNET OnePlus TV 90Hz yenileme hızına sahip bir ekran sunacak söyledi.

OnePlus TV MediaTek MT5670 işlemci ve 2 GB RAM bağlanmış dört çekirdekli yonga seti ile güçlendirilmiş olması beklenmektedir.

Dokunmatik Ekranlı ve Google Asistan Butonlu OnePlus TV Kumandası Ortaya Çıktı

Grafik cephesinde, OnePlus TV Mali-G51 MP3 GPU ile donatılmış olacak. Şirket ayrıca, OnePlus 7T’yi Hindistan’da piyasaya sürmeden önce haftalar içinde piyasaya süreceğini söyledi. Söylemeye gerek yok, Hindistan OnePlus için önemli bir pazardır.

Televizyon, hâliyle Apple TV’den farklı olacak şekilde Google Asistan ile çalışacak. Bunun dışında televizyonu Apple TV’den ayıran en önemli nokta, gerçek bir televizyon olacak olması. Yani yalnızca bir kutu olmayacak, bir televizyon olacak.

Televizyonun fiyatı henüz gün yüzüne çıkmamış olsa da CEO Pete Lau, daha önce paylaştığı bir blog yazısında televizyonun Eylül ayından itibaren Hindistan’da satışa çıkacağını söylemişti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu