Tiktok Takipçi Satın Al

Dogecoin’deki Yükseliş Elon Musk Haberiyle Alevlendi

Dün öğlen saatlerinde Elon Musk, sosyal medya platformu olan Twitter’ın logosunu X sembolü ile değiştirdi. Elon Musk’ın, Twitter biosuna Dogecoin sembolünü de eklemesiyle Dogecoin’de hızlı bir yükseliş oldu. Haber akışıyla birlikte her ne kadar Bitcoin başta olmak üzere kripto piyasasında düşüş olsa da Dogecoin’de %11’lere varan bir yükseliş oldu. Bu yükselişle Dogecoin son üç ayın en yüksek seviyesini test etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise dün, uzun süredir gösterdiği yatay hareketliliğe dün son vererek %3 geri çekildi ve 28.860$ seviyesini test etti. Bu sabah saatlerinde ise ufak toparlanmalarla 29.135$ seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Ethereum da 1.850$ bandında alıcı buluyor. Bitcoin’deki bu hızlı düşüş ile birlikte tüm kripto para piyasası bir günde %2.55 değer kaybetti.


Coinshares verilerine göre geçtiğimiz son bir ayda kripto para piyasasına 742 milyon doları bulan girişin ardından geçtiğimiz hafta net 6,5 milyon dolar civarında çıkış oldu. Bitcoin’den 13 milyon dolarlık çıkış olurken, Ethereum’da ise geçtiğimiz hafta 6,6 milyon dolarlık girişle en yüksek girişle zirveye oturdu. Altcoinler arasında Solana, Uniswap ve Polygon’a sırasıyla 1,1 milyon dolar, 0,7 milyon dolar ve 0,7 milyon dolar tutarında girişler mevcut.

Gün itibariyle baktığımızda kripto piyasasının toplam değeri 1.13 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Yeni günde Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerde karışık bir seyir hakimken, son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan KNC %13’lük yükselişle liderliği alırken, %12 artışla AMP ikinci ve %8’lük hareketiyle onu takip eden TOMO ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.

Makro gündeme bakıldığında ise yarın FED faiz kararı beklenirken piyasanın FED’den beklentisi 25 baz puanlık faiz artışına gitmesi. FED’in faizi sabit tutması halinde piyasalarda bir bahar havası yaşanabilir fakat Powell’ın yapacağı konuşma ise oldukça önemli olacaktır. Faiz kararına kısa bir süre kala piyasalarda volatilitenin artması beklenebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu