Tiktok Takipçi Satın Al

Discord’da Çıkartma Ekleme ve Kullanma

Discord çıkartma sohbetlerinizi canlandırmanın eğlenceli bir yoludur, ancak bazılarını yalnızca Discord Nitro'nuz varsa kullanabilirsiniz.

Bu yüzden Discord’da çıkartma kullanmak çok eğlenceli. Çıkartmalar, kendinizi ifade etmenin güzel bir yolu olan statik veya hareketli resimlerdir. İşte Discord çıkartma ekleme yolları;


Ancak, Discord Çıkartmalarında bazı sınırlamalar vardır. Hesabınıza bağlı olarak, bunları istediğiniz her yerde kullanamayabilirsiniz. Discord Çıkartmaları hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Discord, topluluk kurma için tasarlanmış bir anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformudur. Aralık 2020 tarihi itibarıyla 300 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve aylık 140 milyon aktif kullanıcısı vardır. Discord Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve Web tarayıcısı üzerinde çalışabilmektedir.

Discord'da Çıkartma Ekleme ve Kullanma

Discord Çıkartmaları Nedir?

Discord çıkartmalar, emojiler ve GIF’ler arasında bir geçiştir. Bir şeyi ifade eden, genellikle karikatür tarzında büyük bir resimdir. Çıkartma kavramı yeni bir şey değil. iMessage ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları yıllardır çıkartmalar sunuyor.

Discord Çıkartmaları Nasıl Kullanılır?

Discord çıkartmalarını kullanmak için mesaj alanından çıkartma simgesini seçin. Emoji ve GIF simgeleriyle aynı bölümdedir.

Discord'da Çıkartma Ekleme ve Kullanma

Bu, çıkartma arayüzünü açacaktır. Solda, içinde kullanabileceğiniz çıkartmaları olan tüm sunucuların bir listesi bulunur. Ana bölme çıkartmaları gösterir. Sohbette bir çıkartma göndermek için tıklamanız yeterlidir.

Discord Nitro’nuz yoksa (Nitro Classic değil) bir sunucudaki çıkartmaları diğerinde kullanamazsınız. Aynısı DM’ler için de geçerlidir. Ücretsiz bir Discord kullanıcısıysanız, çıkartmaları yalnızca onları barındıran sunucuda kullanabilirsiniz. Discord Nitro üyeleri ayrıca Discord ekibi tarafından tasarlanan 300 özel çıkartmaya da erişebilir.

Bir sunucu çalıştırırsanız, insanların çıkartma kullanmasını engelleyemezsiniz. Ancak, sizin sunucunuzda kullanılan diğer sunuculardan çıkartmaları istemiyorsanız, Harici Emoji ve Çıkartmalar Kullan iznini devre dışı bırakabilirsiniz.

Discord Çıkartmaları Nasıl Eklenir?

Discord’a özel çıkartmalar eklemek istiyorsanız , kendi Discord sunucunuzu kurmanız veya başka birinin izinlerine sahip olmanız gerekir .

Bu sunucunun da Boost düzeyinde olması gerekir. Destekler, bir sunucuya yeni özellikler eklemek için ödeme yapmanın bir yoludur. Bu doğru, özel çıkartmalar eklemenin maliyeti var. Sunucunun Boost seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla özel çıkartma yükleyebilirsiniz:

 • Seviye 1: 15 çıkartma
 • Seviye 2: 30 çıkartma
 • Seviye 3: 60 çıkartma

Sunucu bir seviye düşerse, bu ekstra yuvaları işgal eden çıkartmalara erişiminizi kaybedersiniz.

Discord'da Çıkartma Ekleme ve Kullanma

Bir sunucunun çıkartmalarını yalnızca masaüstünde ekleyebilir ve yönetebilirsiniz; Android ve iOS desteklenmez.

Bir sunucuya çıkartma eklemek için:

 • Sunucuya gidin
 • Sol üstteki sunucunun adına tıklayın
 • Sunucu ayarları ‘nı tıklayın
 • Soldaki menüden Çıkartmalar’ı tıklayın
 • Sunucunuz yeterince yüksekse, Çıkartma yükle’ye tıklayın
 • Çıkartmanıza bir ad verin, dosyayı yükleyin ve ilgili bir emoji seçin (bu, çıkartmanız arama yaptığında çıkartmanızın emojileri eşleştirmek için bir öneri olarak görünmesi içindir). Ekran okuyucusu olanlara yardımcı olmak için bir açıklama da ekleyebilirsiniz
 • Görünüşünden memnun kaldığınızda Yükle’ye tıklayın

Resim dosyanız için gereksinimler şunlardır:

 • PNG (statik) veya APNG (animasyonlu) dosya türü
 • 500KB maksimum dosya boyutu
 • Tam olarak 320 x 320 piksel

Bir çıkartma yükledikten sonra, düzenlemek için kurşun kalem simgesini tıklayabilirsiniz . Ancak, çıkartmanın kendisini değil, yalnızca çıkartmanın bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Çıkartmayı değiştirmek istiyorsanız, onu silip yeniden başlamalısınız. Bu nedenle, bir çıkartmayı silmek için kırmızı X simgesine basın.

Discord çıkartma koleksiyonunuzu hızlı bir şekilde genişletmek istiyorsanız, diğer sunuculara katılmalısınız. Discord Nitro üyeliğiyle birlikte, sunucularınızda ve DM’lerinizde kullanabileceğiniz çeşitli çıkartmalara erişebileceksiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
5
+1
1
+1
3
+1
2
+1
4

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu