Tiktok Takipçi Satın Al

Dikkat Etmeniz Gereken 8 Virüs

Cryptojacking olarak adlandırılan gizli kripto para madenciliği, 2018’in en kritik saldırı yöntemlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Ele geçirdikleri cihazların işlemci gücü ve elektrik enerjileriyle kripto para madeni işleyen kötü niyetli madenciler, şirket cihazlarını işlevsizleştiriyor. Ağ güvenliği çözümlerinde lider olan WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, dünyayı en çok etkisi altına alan 8 cryptojacking yöntemini açıklarken güçlenen cryptojacking saldırılarına karşı şirketlerin önlem almak zorunda olduğunun altını çiziyor.


Siber saldırganların en büyük gelir kapılarından biri olmaya aday olan cryptojacking ile pek çok şirket bilgisayarı gizli madencilik bankalarına dönüşüyor. Kendi kripto para madenlerini genişletmek adına başka kullanıcılara ait bilgisayarlara saldırılar düzenleyen ve saldırı tekniklerini sürekli geliştiren hackerlar, amaçlarına ulaşmak için truva atı virüsleri, exploitler ve solucanlar gibi kötü amaçlı yazılımlar kullanıyor.

[sp-related style=”light” id=”13762″]

Adeta dünyanın hiçbir bölgesini es geçmeyen CoinHive kripto para madenciliği virüsüyle yapılan saldırıların kısa zamanda yüz binlerce sistemi etkilediği biliniyor. Şirketlerin radarlarına alması gereken 8 cryptojacking türünü paylaşan WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, cryptojacking saldırılarına karşı bir an önce önlem alınması gerektiğini vurguluyor.

CoinHive

Dikkat Etmeniz Gereken 8 Virüs

Cryptojacking denildiğinde ilk olarak duyduğumuz CoinHive virüsü, sunucuların içinde saldırı üreten bir madencilik scripti şeklinde karşımıza çıkıyor. CoinHive en çok MikroTik marka internet yönlendiricilerini tercih eden yüz binlerce internet servis sağlayıcısını ve büyük ağları hedef alan bir saldırı kampanyasıyla anılıyor. Bu geniş çaplı saldırıda, virüsün bulaştığı dağıtıcılar aracılığıyla girilen bütün web sayfalarına CoinHive virüsü bulaşmıştı.

Diğer virüsler için aşağıdan diğer sayfaya geçiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?
1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu