bayigram.com

Deep Web Aslında Ne? Deep Web Hakkında Ne Kadar Bilginiz Var? Eğer Kullanıyorsanız Çok Dikkat Edin!

Hepimizin az da olsa bildiği ama kimsenin tam anlamıyla bilgi sahibi olmadığı Deep Web ne kadar büyük? İçinde neler var? İşimize yarar mı? Oraya neden girilir? Bütün bunların cevabı bu makalemizde yer alıyor.

Deep Web, Dark Web, Deep Net, Dark Net şeklinde birçok isimle nitelendirebileceğimiz Deep Web’in Türkçe anlamı derin ağ, karanlık ağ gibi tarif edilen kelimelerden oluşmuştur. Deep Web çok eski zamanlardan beri varlığı bilinen bir ağdır. Bunun bir site olduğunu düşünenler bir hayli fazla ancak Google gibi arama motorlarının indeksleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren bir sistemdir. Deep Web yıllar önce ABD Naval Forces Command (Deniz Kuvvetleri Komutanlığı) tarafından oluşturulmuştur. Amacı ise belli olduğu gibi herkesin erişmesini engellemektir. Normal tarayıcıdan girmesi imkansız olan bu ortama özel tarayıcılarla girebilmek mümkündür, bu tarayıcının ismi ise TOR. Sonunda .com .org .tr şeklinde uzantılar bulundurmayan Deep Web uzantısı .onion şeklindedir.


Deep Web Aslında Ne? Deep Web Hakkında Ne Kadar Bilginiz Var? Eğer Kullanıyorsanız Çok Dikkat Edin!

Devlet sırlarından kiralık katil, kiralık hackerlara kadar her şeyin bulunduğu bu büyük dünya aslında sanal dünyanın neredeyse tamamını kapsıyor. WWW (world wide web) diye bildiğimiz, Google gibi arama motorlarından ulaşamayacağımız bu Deep Web önceden pek değeri olmasada şuan da pek değerli olan BTC(Bitcoin) ile alışveriş imkanı sunmaktadır. Google‘dan girebildiğimiz kısım yani başında www bulunan linkler internetin sadece %10’unu oluşturuyor.Anlayacağınız o ki Deep Web internetin %90’lık kısmını oluşturuyor. Girmesi yasak olmayan ama aynı zamanda tavsiye de edilmeyen Deep Web birçok gizli bilgi ile dolu. İçerisinde devlet sırları, özel araştırmalar, +18 içerikler, çocuk tacizi, çocuk istismarı, silah satışı, insan ticareti, organ satışı bile bulunmaktadır. Siz ne kadar saf bir şekilde yaklaşsanız da tam bir illegal yuvasıdır. İçinde sahte kimlik, sahte pasaport satışının çok kolay olduğu biliniyor.

7 Katmandan oluştuğu bilinen Deep Web’in katmanlarında neler var?

İlk katmanında sıradan bilgiler ve marketler bulunuyor. 2.katmanında ise forum ve chat sayfaları bulunmakta. 3.katmanda ise kötü içerikler sizi karşılayabilir. 4.katmana gelindiğinde ise biraz daha korkunç hal almakta ve +18 içerikler, çocuk tacizi, çocuk istismarı gibi kötü görüntüler karşımıza çıkmakta. 4’ten sonrası pek bilinmeyen ve kimlerin gezdiğinizi bilmediğimiz ama varlığı bilinen katmanları yer alıyor ki asıl illegal bilgiler 4.katmandan sonra görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

2 Yorum

  1. Maşallah çok güzel bir yazı…Yazar gerçekten özgün bir içerik üretmiş. İlgi çekici ve etkileyici..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu