Tiktok Takipçi Satın Al

Cyberpunk 2077, Steam Oyuncularının %79’unu Kaybetti

Cyberpunk 2077, Steam oyuncularını kaybetti

Cyberpunk 2077, geçen ay piyasaya sürüldüğünde büyük rekorlar kırdı. Tüm zamanların en büyük PC sürümüne sahipti, tüm platformlarda 13 milyon kopya sattı ve bir noktada 1.000.000 eşzamanlı oyuncuyu kırdı. Artık toz yatıştı, oyunun oyuncu sayısı düşüyor.


Tabii ki, bunun yaklaşık bir aydır piyasaya sürülen tek oyunculu bir oyun olduğunu belirtmekte fayda var. Bu önemli bir düşüş olsa da, tek oyunculu oyunların piyasaya sürüldükten sonra düşüş görmesi nadir değildir.

GitHyp’e göre Cyberpunk 2077 Steam oyuncu sayısının %79’unu kaybetti ve şu anki zirvesinde 200.000’e düştü. CD Projekt Red’in bir önceki oyunu The Witcher 3’ün bu kadarını kaybetmesi yaklaşık 3 ay sürdü ama çok daha düşük bir 92k oyuncu sayısıyla başladı.

ek oyunculu, hikaye tabanlı bir oyunun, belli bir süre sonra oyuncu tabanını kaybetmesi doğal bir durum. Sonuçta hikaye bittiğinde, teknik olarak olarak oyun da bitmiş oluyor. Ancak Cyberpunk 2077 gibi uzun soluklu ve çıkar çıkmaz milyonlarca satan bir oyunun bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir oyuncu kitlesini kaybetmesi, pek de normal bir durum değil.

Oyunu Bırakan Oyuncular Artabilir

Cyberpunk 2077, Steam Oyuncularının %79'unu Kaybetti

Steam’deki her 5 Cyberpunk 2077 oyuncusundan 4’ü, oyunu bırakmış durumda. Böylece satış rekorları kıran Cyberpunk 2077, en hızlı terk edilen oyun rekoruna da koşmuş oluyor.

Bu yılın başlarında, Marvel’s Avengers da büyük bir oyuncu sayısında düşüş yaşadı . Oyun piyasaya sürüldükten bir ay sonra, eşzamanlı 1000’den az oyuncuya düştü. Bu, büyük bir çevrimiçi oyun olduğu için çok daha dikkate değer bir düşüş oldu.

PC şu anda Cyberpunk 2077’yi oynamak için en iyi yerlerden biri. Hatalar bir yana, oyunun iyi performans gösterdiği ve birçok hesap tarafından insanların yapabiliyorlarsa oyunu oynamaları gereken yerdir. Konsol versiyonları oldukça sert. Oyun PlayStation Store’dan çekildi, toplu para iadeleri yapıldı ve yatırımcılar dava açıyor. Engebeli bir sürüş oldu ve konsol versiyonları için olumsuz incelemelere yol açtı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu