Tiktok Takipçi Satın Al

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Apple Boykot Çağrısı

Ülkemizde döviz kurunun yükselmesi ve Amerika ile ilişkilerimizin çelişkili ilerlemesi kalkanları açtı. Bu durum Türkiye ile Amerika arasındaki teknoloji dünyasına da sıçrayacak gibi duruyor.

Sabah saatlerinde açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nın elekronik ürünlerine boykot uygulanacağını duyurdu. İlk akla gelen marka elbette Apple oldu. AK Parti’nin 17. kuruluş yıl dönümü programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

“ABD’nin ekonomik saldırısına karşı ‘yapabileceğimiz iki şey var‘ diyerek, bunları ekonomik ve siyasi tavır olarak açıkladı. Erdoğan, ‘Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa, öbür tarafta Samsung var, bizde Venüs var, Vestel var’  açıklamalarında bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Apple Boykot Çağrısı

Aslında bakıldığı zaman Erdoğan’ın açıkca Apple’ın iPhone modellerine boykot uygulanacağını söylemiş oldu. ABD’nin bir süredir Türkiye’ye yaptığı restlerin de karşılıksız kalmayacağını bu açıklamalardan anlayabiliriz.

Erdoğan, ülkemizden daha çok ihracat yapılmasını da vurguladı. Türkiye dışından döviz ile yapılan tüm ürünlerin daha iyisinin ve daha kaliteli hallerinin yapılacağını, elektronik ürünlere boykot uygulayacağını belirten Tayyip Erdoğan, ülkemizde de Vestel Venüs’ün üretildiğini ve Samsung’un altını özellikle çizdi. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Devlet dailelerinde, Meclislerde, Spikerlerin elinde görüyorum İphone Pro Maxleri, Macbookları. Sanki paramız yetiyorda. İlk önce kendileri bıraksın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu