Tiktok Takipçi Satın Al

CS:GO FPS Sabitleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar oyunlarında genel olarak FPS konusunda oyun oynamayı seven herkes birtakım sorunlarla karşılaşmıştır. Bu oyunların listesinde ilk başta Counter–Strike Global Offensive geliyor. CSGO FPS sabitleme konusu da oldukça fazla kez konuşuluyor. Bu tarz konularda ne yapacağını bilemeyen insanlar için rehber niteliğinde bir makale paylaştık.

CSGO FPS Sabitleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar oyunları oynayan veya bazı platformlarda yayın yapan insanlar genellikle oyunlarda FPS’lerini sabitlerler. Böyle bir hamle yapmalarının temelinde sabit oyun deneyimi yatmaktadır.


Bilgisayarınızın özelliklerinin ne olduğunun aslında pek fazla önemi yok. Oyun oynamayı çok fazla seven insanlar genellikle FPS değerlerinin sürekli olarak değişkenlik gösterdiklerini bilirler.

Eğer FPS’inizi sabitlemez iseniz oynadığınız saçma sapan durumlarda veya kritik noktalarda FPS kaybı yaşayabilirsiniz. Yüksek donanım gerektirmeyen bir oyun olan CSGO, eğer ki sistem gereksinimleriniz iyi bir durumda ise çok fazla FPS verecektir. Bu da anlamsız bir sistem yükü demektir.

  • Oyunun ana menüsünde iken (“) tuşuna basarak konsolu açın.
  • Fps_max 150 yazın ( bu kod oyununuzu 150 fps’e sabitlemenize yarar)

CSGO konsol açma nasıl yapılacağına dair içeriğimize de göz atarak o konu hakkında da bilgi alabilirsiniz. İşte bu kadar. Bu kodları konsolunuza kendi bilgisayarınızın özelliklerine uyarlayarak yazmayı unutmayınız.

CS:GO FPS Sabitleme Nasıl Yapılır?

FPS Nedir?

Ekran kartınızın monitöre saniye başında gösterdiği kare hızıdır. FPS, saniyedeki kare sayısı veya fps cinsinden ölçülür. Genellikle bir animasyonun çalışırken ne kadar düzgün göründüğünü tanımlamak için kullanılır, ancak başka şeylere de uygulanabilir.

Daha yüksek FPS sayısı, her saniyede daha fazla görüntü görüntülendiği anlamına gelir ve bu da daha yumuşak hareket sağlar.

Bilgisayarınızda herhangi bir oyunda aldığınız FPS oranınız, o oyunun ne kadar sorunsuz çalışacağını gösterir ve bilgisayarınızda takılı olan monitörünüzün kare hızıyla yakından bağlantılıdır. FPS genellikle kare/saniye olarak ölçülür ve sayı olarak gösterebilir (30.0 veya 60.0 gibi).

FPS oranı, özellikle aksiyonun oldukça hızlı ilerleyebildiği birinci şahıs nişancı oyunları gibi hızlı tempolu oyunlar için önemlidir. Bununla birlikte, 60 veya daha yüksek bir FPS, çoğu durum için genellikle yeterince iyi kabul edilir.

Bu makalemizde sizlere CS:GO FPS sabitleme hakkında ve genel olarak FPS üzerine rehber olarak alabileceğiniz bilgiler paylaştık.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu