CS GO FPS Kodu (CS GO FPS Gösterme) - TeknoDiot.com

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS GO FPS kodu nasıl aktif edilir? Konsol üzerinden hangi kodu kullanarak açılır?

Abone Ol 

CSGO FPS görme kodu nedir? Bu makalemizde oyuncular tarafından çok aranan FPS gösterme kodunu paylaşacağız. Detaylar makalemizde…

CSGO FPS kodu son zamanlarda çevrimiçi oyunların popüler hale gelmesi ve herkes tarafından oynanılması üzerine merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Steam üzerinde yer alan, Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Teknolojinin ve bilişimin bu kadar hızlı gelişmesi üzerine hareket gerektiren oyunlar yerini online olarak oynanan oyunlara bırakmış oldu.

CS GO FPS Gösterme Kodu

Her oyunun olduğu gibi CS:GO oyunun da kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle genel olarak isminin uzun olması nedeniyle kısaltma adıyla kullanılan CS:GO’nun açılımı “Counter Strike Global Offensive” şeklinde olduğu bilinmelidir.

Genel sistemi ve altyapısı olarak oldukça güçlü bir sisteme sahip olan bu oyunun bazen bir takım sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Bu tür sorunları çözmek için birtakım kodlar mevcuttur ancak bu kodların yanına bir de oyunun durumunu kontrol etmeye yarayan kod vardır bu koda ise FPS gösterme kodu denilmektedir. Şimdi gelelim CSGO FPS kodu nasıl yazılır ve aktif edilir?

Steam Ayarlarından Açın

Öncelikle oyunun içerisinde yer alan konsol yerine Steam ayarlarından FPS göstergesini aktif edebilirsiniz. Ben kodlarla uğraşmak istemiyorum diyenler için bu yöntem daha da kolay olacaktır.

Öncelikle Steam’i açın ve hemen sol üstten “Steam” kısmına girin arından “Ayarlar”a tıklayın.  Açılan sayfada Oyun İçi kısmına tıklayın. Oyun içi FPS sayacı seçeneğine tıklayın, ardından göstergenin ekranda nerede yer almasını istediğinizi belirleyin. Ek olarak  yüksek kontraslı renk yaparak yeşil renkte FPS değerini görebilirsiniz.

Göz atın:   Fall Guys Sezon 2'nin Başlangıç Tarihi Belli Oldu

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS GO FPS Kodu

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

Genel olarak en kısa hali ile FPS gösterme kodunun bilgisayar üzerinde aktif hale getirmek için konsol üzerine “+graph” ve “cl_showfps 1” yazılması gerekmektedir. Konsol üzerine yazılmış olunan “+graph” kodu Tickrate, VAR ve FPS değerlerinin görülmesini sağlarken “cl_showfps 1” kodu ise FPS değerinin görülmesini sağlamaktadır. Gösterme kodunun kapatmak için ise konsola “-graph” ve  “cl_showfps 0” yazılması gerekmektedir.

CS GO FPS kodu oyunun durumunu kontrol edilmesi için kullanılan bir koddur ve bu kodu uygulamak için birtakım işlemleri uygulamak gerekmektedir. Bu içeriğimizde oyun içinde nasıl FPS değeri gösterilir bundan bahsettik. Aşağıdaki videomuzda da CSGO FPS gösterme kodu nasıl console üzerinden yazılır detaylı bir şekilde anlattık.

 

CS GO FPS Gösterme (Video)

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir? CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu