CSGO FPS Görme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS GO FPS kodu nasıl aktif edilir? Konsol üzerinden hangi kodu kullanarak açılır? Bu makalemizde oyuncular tarafından çok aranan FPS gösterme kodunu paylaşacağız. Detaylar makalemizde...

CSGO FPS görme kodu birçok oyuncu tarafından kullanılan popüler CSGO kodlarından biridir. CSGO içerisinde FPS kodu göstergesi açmak oldukça basittir.

CSGO FPS kodu son zamanlarda çevrimiçi oyunların popüler hale gelmesi ve herkes tarafından oynanılması üzerine merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Steam üzerinde yer alan Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Teknolojinin ve bilişimin bu kadar hızlı gelişmesi üzerine hareket gerektiren oyunlar yerini online olarak oynanan oyunlara bırakmış oldu.

CSGO FPS Görme

Her oyunun olduğu gibi CS:GO oyunun da kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle genel olarak isminin uzun olması nedeniyle kısaltma adıyla kullanılan CS:GO’nun açılımı “Counter Strike Global Offensive” şeklinde olduğu bilinmelidir.

Genel sistemi ve altyapısı olarak oldukça güçlü bir sisteme sahip olan bu oyunun bazen bir takım sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Bu tür sorunları çözmek için birtakım kodlar mevcuttur ancak bu kodların yanına bir de oyunun durumunu kontrol etmeye yarayan kod vardır bu koda ise FPS gösterme kodu denilmektedir. Şimdi gelelim CSGO FPS kodu nasıl yazılır ve aktif edilir?

CSGO FPS Göstergesi Açma

CSGO FPS Görme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

Csgo fps görme kodu için genel olarak en kısa hali ile FPS gösterme kodunun bilgisayar üzerinde aktif hale getirmek için konsol üzerine “+graph” ve “cl_showfps 1” yazılması gerekmektedir. Konsol üzerine yazılmış olunan “+graph” kodu Tickrate, VAR ve FPS değerlerinin görülmesini sağlarken “cl_showfps 1” kodu ise FPS değerinin görülmesini sağlamaktadır. Gösterme kodunun kapatmak için ise konsola “-graph” ve  “cl_showfps 0” yazılması gerekmektedir.

CS:GO FPS Görme Kodu:+graph” veya “cl_showfps 1

Steam Ayarlarından Açın

Öncelikle oyunun içerisinde yer alan konsol yerine Steam ayarlarından FPS göstergesini aktif edebilirsiniz. Ben kodlarla uğraşmak istemiyorum diyenler için bu yöntem daha da kolay olacaktır.

Öncelikle Steam’i açın ve hemen sol üstten “Steam” kısmına girin arından “Ayarlar“a tıklayın.  Açılan sayfada Oyun İçi kısmına tıklayın. Oyun içi FPS sayacı seçeneğine tıklayın, ardından göstergenin ekranda nerede yer almasını istediğinizi belirleyin. Ek olarak  yüksek kontraslı renk yaparak yeşil renkte FPS değerini görebilirsiniz.

CSGO FPS Görme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

CS GO FPS kodu oyunun durumunu kontrol edilmesi için kullanılan bir koddur ve bu kodu uygulamak için birtakım işlemleri uygulamak gerekmektedir. Bu içeriğimizde oyun içinde nasıl FPS değeri gösterilir bundan bahsettik. Sizlere bu içeriğimizde CSGO FPS gösterme kodu nasıl console üzerinden yazılır detaylı bir şekilde anlattık. Son olarak CSGO FPS arttırma adımlarının yer aldığı geniş rehber içeriğimize de göz atmayı unutmayın.

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu