Tiktok Takipçi Satın Al

CS2 Güncellemesi ile Birlikte Gelecek Yenilikler Neler?

Merhabalar CS2 geliyor dostlar. Bugün farklı bir konu üzerinde sizlerle konuşacağız.  Makale başlığından da gördüğünüz gibi CS2 geliyor.

Bu videoda sizlere CS2 nedir? Ne zaman geliyor? Neden değişiyor? gibi soruları hızlı bir şekilde anlatmak istiyorum. İlk olarak uzun süredir CS2’nin yeni bir oyun  motoruyla geleceğini bekliyorduk. Ortalıkta bu yıl içinde çıkacak, 2024’te çıkacak, 2025’te çıkacak gibi söylentiler mevcuttu. 1 ay önce CS2’nin resmi bir açıklama ile artık CS2’nin geleceğini net olarak öğrenmiş olduk. Valve’ın doğrulanmış bir Twitter hesabından bir video yayınlanarak açıklama yapıldı. Bu yayınlanan videoyu izlemek istiyorsanız aşağıdaki kısımdan izleyebilirsiniz. Videoda dikkatimi çeken ilk kısım Tickrate konusu oldu arkadaşlar. Counter Strike oyuncularının en büyük sıkıntı yaşadığı konuların birisidir bu tickrate…


Tickrate nedir bilmiyorsanız şöyle anlatabilirim. Oyunda yaptığımız hareketler, ateş etmeler, bomba atmalarda çok küçükte olsa bir gecikme vardı. Bunun sebebi sunucların 64 tik olduğu için saniyede 64 kere yenilenen sunucular var. Bu yenileme süresi geç olduğu için Bu da sizin bazen hareketlerinizin mermilerinizi server’a ulaşmaması anlamına geliyor. CS2 ile birlikte alt frekans Güncellemeleri şeklinde bir değişikliğe gidiliyor. Bu güncellemeyle aslında tickrate olayını Bir nevi değiştirip serverların anlık tepki vermesini sağlayacakmış. Bu sistemin ne kadar verimli olduğunu oyun herkese erişilebilir hale geldiğinde deneyimleyebileceğiz. Videoda diğer dikkatimi çeken kısım ise etrafa tepki veren Sislerin olması. Sis mekaniğini komple revize etmişler gibi görünüyor ki bunu ilk gördüğümde baya şaşırdım. Oyun içerisinde attığımız sisler artık oyun içindeki diğer olaylarla etkileşime geçebilecek. Yani diyelim bir sis attık ve sisin içine bomba attığımızda bombanın patlamasıyla sis dağılıyor ve tekrardan geri geliyor. Aynı şekilde sise ateş ettiğimizde mermilerden kaynaklı ufak boşluklar açılıyor ve sisin arkasını görebiliyoruz. Onun dışında sisler atıldığı yerin şeklini alabiliyor. Sis konusunda beğenmediğim sisin renginin iç karartıcı olduğunu düşünüyorum.

CS2 Güncellemesi

Eski sis rengini daha iyi gibi geliyor bana. Sisin oyun için olaylarla etkileşime girmesi baya hoş olmuş. Taktiksel anlamda yeni yaratıcı fikirler ortaya çıkacak gibi görünüyor. Bunların yanı sıra haritalarda da bir sürü değişiklik mevcut. Yeni oyun motoruyla birlikte haritaları da iyi şekilde güncellemişler. Haritaların kasvetli havası artık daha aydınlık hale gelirken, çoğu map oyunun motorunun özelliği olan ışıklandırma teknolojisiyle görsel olarak geliştirilmiş. Yeni haritaları çok beğendiğimi söyleyebilirim. En azından eskiye dair olan o kasvetli havadan eser kalmamış. Şimdi asıl konumuz olan en çok sorulan soruları konuşmaya gelelim. Aklımızda oluşan çoğu soruyu türkçe şekilde hazırlanmış web sitesi üzerinde Counter Strike 2 bizlere cevaplıyor. Detaylı incelemek isterseniz de Site linkine açıklama kısmından ulaşabilirsiniz. Bazı arkadaşlar oyunu sıfırdan satın alacak mıyız sorusunu çok soruyor. Hayır arkadaşlar oyunu tekrardan satın almıyoruz.

CS2 oyunu ayrı bir oyun olarak değil direk CSGO üzerine gelecek olan büyük gir güncelleme ile herkes için oynanabilir bir hale gelecek. Güncellemeyle oyundaki hiç bir özelliğinizi, skininizi kaybetmiyor olacaksınız. Aynı şekilde oyun saatinizde hiç bir şekilde etkilenmiyor. Şunu da belirtmek istiyorum ki CSGO’da VAC ban yediyseniz ne yazık ki yine oyunu oynamayacaksınız. Tekrar satın almanız gerekiyor ki tespit edilmesi halinde yine vac ban yeme riskinizde bulunuyor. CS2 test sürecine katılım süreci ise tamamen Valve tarafından seçiliyor. Seçimler gösteriyor ki genel olarak oyuncuların oyunda güvenilirlik seviyesi yüksek olan, oyunun kendi sunucularında oynayan oyunculardan bazılarına veriliyor. Bu kriterleri karşılamayanlar şuanda oyuna erişimi ne yazık ki yok. Diyelim test sürecine katılmaya hak kazandınız. Oyuna girdiğinizde açılan bir pencere ile sizden bir onay isteniyor ve onay vermeniz halinde güncellemeyle birlikte CS2’yi test olarak oynamaya başlayabiliyorsunuz. Oyunun ne zaman çıkacağıyla alakalı net bir tarif olmaksınız yaz aylarında çıkacağı söyleniyor. Her gün oyundaki hatalar giderilerek güncelleme yapılıyor.

Bu hızla gidilir ise tahminen temmuz ayının başlarında oyun herkese açık bir şekilde çıkacak gibi görünüyor. Oyunla alakalı halen cevaplanmamış sorular mevcut. Fakat bu sorular ilerleyen günlerde çıkacak yeni videolarla Twitter üzerinden kesinlikle bizimle paylaşılacağı kanaatindeyim. Yine cevaplanmayan soruların en başında gelen düşük donanımlı bilgisayarı olan arkadaşlar CSGO oynarken problem yaşamıyorken gelecek olan güncelleme ile oyunu oynamaya rahat bir şekilde devam edebilecek mi? Oyunu net çıkış tarihi ne zaman? görürüz diye düşünüyorum mesela konusunda nasıl bir gelişme olacak.

Hala düşük donanımlı bilgisayarlarda rahat bir şekilde oynayabilecek misiniz çıkış tarihi ne zaman eski profesyonel oyuncular ne olacak Hep beraber CS2’ye geçmek zorunda kalacağız gibi bayağı bir soru var. Yeni güncelleme ile oyunun gidişatı ne olacak? Güncellemede sadece mekanik ve görsel değişiklikler mi oluyor yoksa hileciler için bir geliştirme yapılıyor mu? gibi gibi bazı sorularda halen cevapsız kalıyor. CS2’nin çıkmasına heyecanla bekleyenler arasında en başlardan bende varım. Son yıllarda tam olarak FPS tarzını yansıtan farklı alternatif oyunlar çıksa da CS2’nin yeri bizler için her zaman farklı olmuştur. Umarım eski hataları tekrar yapmadan en iyi şekilde oyunu en iyi hale getirirler. Sizlerin de aklınıza takılan kısımlar var ise yorumlarda belirtirseniz beraber cevap arayabiliriz. Şimdilik bu kadar diyerek makaleyi bitiyorum.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu