Tiktok Takipçi Satın Al

Corona Virüs Nedeniyle iPhone Üretimi Durduruldu

Ortaya çıkan rapora göre Foxconn önümüzdeki hafta Çin’deki üretim tesislerini yeniden açmayacak. Bu demek oluyor ki Corona Virüs nedeniyle iPhone üretimleri duracak.

iPhone modellerinin üretimi bir süreliğine durduruldu. Apple’ın iPhone üretimi olarak ana merkezi Çin’di. Corona Virüs salgınını durdurmak için Çin hükümetinin Foxconn’a fabrikaları bir sonraki duyuruya kadar kapatmasını söylediği bildirildi. Maalesef artık Apple gibi şirketler tedarik zincirlerini her zamanki gibi verimli bir şekilde yönetemiyorlar.


En büyük iPhone üreticisi olan Foxconn, fabrikalarının bir süre kapatılması, dünya çapında ürün nakliyesinde gecikmelere neden olabilir. Halk sağlığı uzmanları Foxconn’a Çin’deki fabrikalarının enfeksiyonu yayma konusunda ciddi risk altında olduğunu söyledi; bu nedenle, hükümetin çalışanların yakın zamanda işlerine devam etmesine izin verip vermeyeceği belirsizdir.

Çin hükümeti: Foxconn fabrikalarını kapatmalı

Corona Virüsü, Çin’de ve dünyanın geri kalanında yayılmaya devam ediyor. Ayrıca, ölü sayısı da artıyor. Küresel olarak, Corona Virüs iki düzineden fazla ülke ve bölgede 34.000’den fazla kişiye bulaşmıştır.

Yerel yönetimler, Foxconn’u, sınırlı alanlarda yan yana çalışan çok sayıda çalışan nedeniyle fabrikaları geçici olarak kapatmaya çağırdı.  Bir kişi Corona Virüsü tarafından enfekte olursa, işyerinde diğerlerine ve daha sonra genel halka yayılması önemli bir olasılıktır.

Corona Virüs Nedeniyle iPhone Üretimi Durduruldu

Foxconn’un üretim tesisleri, aşılar ve tedaviler geliştirildikçe süresiz olarak kapalı kalacaktır. Bu arada Apple, Çin’deki şirket ofislerini ve perakende mağazalarını geçici kapattı, ancak 15 Şubat’ta çoğunu yeniden açacak.

Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, video oyun konsolları ve diğer tür ürünler, Corona Virüs üretim tesislerine yönelik tehdidinden etkilenir. Nintendo , Switch’in Japonya’daki kullanılabilirliğine zarar vereceğini doğruladı ve daha fazla şirket benzer sorunlar bekliyor.

Bu yıl Apple için fazlasıyla meşgul olacak çünkü ilkbaharda ve daha sonra sonbaharda birkaç model geliyor fakat Çin, Çin’in Hubei Eyaletinden geldiğine inanılan coronavirüs tehdidiyle karşı karşıya. Raporlara göre, Hubei Eyaleti Coronavirüs’ten muzdarip 100’den fazla teyit edilmiş vaka gördü ve sayıların artması bekleniyor. Apple’ın iki üretim fabrikasının bulunduğu Çin’in Henan ve Guangdong Eyaletleri, insanların iPhone üretimi konusunda korkmalarının nedenlerinden biri haline gelen Hubei Eyaletine yakın olması.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu