Tiktok Takipçi Satın Al

Corona Virüs Nedeniyle 8.000 Google Çalışanı Uzaktan Çalışacak

Bu günlerde, uzaktan çalışmak şirketlerin uyguladığı oldukça yaygın bir durum. Google’da Corona Virüs salgınından dolayı binlerce çalışanına uzaktan çalışma izni verdi.

Bunun nedeni, birçoğunun üretken olduğunuzu kanıtlamak veya bir şeyler yapmak için mutlaka çalışmaya başlamanız ve mevcut olmanız gerekmediği fikrine abone olmaya başlamasıdır. Ancak, Google‘ın  işleri tamamen yeni bir düzeye taşıdığı görülüyor.


İrlandalı Bağımsız için bir rapor olan Adrian Weckler’in bir tweet’ine göre, Google İrlanda’nın 8.000 çalışanını uzaktan çalışacakları eve gönderebileceği anlaşılıyor. Hayır, bu şirketin yürüttüğü bir tür büyük evden çalışma deneyi değil, sağlık nedenlerinden kaynaklanmaktadır.

Bunun nedeni, Google İrlanda’daki bir çalışanın, Corona Virüs tarafından enfekte olmuş olabileceğinin işaretlerinden biri olan grip benzeri belirtilerle karşılaştığı bildirilmesidir. Muhtemelen normal bir grip olsa da, Google’ın herhangi bir şansı olmadığı ve personeline gün boyunca evden çalışmasını söyleyerek bir “dikkat bolluğu” kullanacağı görülüyor.

Corona Virüs Nedeniyle 8.000 Google Çalışanı Uzaktan Çalışacak

Bunun, Google’ın daha fazla sürüklenmesi durumunda Google’ın tam kapasite performans göstermeye devam edip etmediklerini görmek istediği bir tür test olması da bekleniyor. Dediğimiz gibi, uzaktan çalışma yeni değildir ve umarım Google çalışanları doğrudan denetim olmadan gevşemez veya gevşemeyi planlıyorlarsa en azından yakalanmazlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu