Foxconn, Corona Virüsünden Etkilenmeden iPhone Üretimine Devam Edecek - TeknoDiot.com

Foxconn, Corona Virüsünden Etkilenmeden iPhone Üretimine Devam Edecek

Abone Ol 

Foxconn’un başkanı ayrıca, Başkan Trump gelecekteki ABD-Çin ticaret savaşlarına sürüklenmekten kaçınmak için yeniden seçilmesi durumunda şirketin Çin’den daha fazla üretim kapasitesini değiştireceğini söyledi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Apple‘ın iPhone’ları diğer elektronik cihazların yanı sıra yapan Foxconn Technology Group, Çin’de devam eden Corona Virüs salgınına rağmen Çin’deki fabrikalarının bu ayın sonunda tam faaliyete geçeceğini söyledi.

Salı yatırımcıların yaptığı çağrıda Foxconn Yönetim Kurulu Başkanı Young Liu, “Bugün itibariyle, üretim sürdürme oranı mevsimsel kapasitenin yüzde 50’sine ulaştı,” dedi. “Mevcut programa dayanarak, Mart ayı sonuna kadar sezonluk kapasitenin tamamına erişebilmeliyiz.”

Bu iyimser görünüme rağmen Liu, yine de koronavirüsün, araştırmacıların hastalığı anlamaya çalıştığı bir zamanda şirketin işi için hala “belirsizlikler” yarattığını söyledi.

Liu, “(Foxconn) kampüsünde ikinci bir salgın ya da bir şey olursa, karantina sürecimiz var” dedi. “Ama salgın dünya çapında bir salgın olursa, o zaman bilmiyoruz. O zaman bizim kontrolümüz dışında.”

Corona Virüsü iPhone üretimine engel olmayacak!

İmalat devi, Apple’ın Çin’deki koronavirüs salgınının iPhone modelleri için bir arz sıkıntısı yarattığını söylemesinden iki hafta sonra açıklamalarda bulundu. Foxconn, salgının bu çeyrek için geliri üzerinde, teknoloji endüstrisindeki en büyük markalar için video oyun konsolları, TV’ler ve PC’ler gibi diğer tüketici elektroniği montajını da içeren “önemli negatif” bir etkisi olacağını söyledi.

Foxconn, Corona Virüsünden Etkilenmeden iPhone Üretimine Devam Edecek

Foxconn, Çin’in Wuhan kentinde, salgın için sıfır olan bir fabrikaya sahip. Ancak fabrika, şirketin toplam gelirinin yüzde 1’inden daha azından sorumludur. Ülkedeki diğer Foxconn üretim tesisleri iki hafta önce normal faaliyetlerine başladı.

Liu, Foxconn’un uzun vadede bazı fabrikalarını Çin’den çıkarmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi. Ancak bunun koronavirüs ile daha az ve Başkan Trump’ın Pekin ile yaptığı ticaret savaşıyla daha fazla ilgisi var , bu da Çin yapımı birçok elektronikte tarifelerle sonuçlandı.

“ABD ve Çin çatışması nedeniyle, kapasite tehcirinin kesinlikle planlamak için uzun vadeli bir hedef olduğunu düşünüyorum” dedi. Liu, Foxconn’un üretim kapasitesinin ülke dışına ne kadar taşınacağının da Trump’ın ABD başkanlığına tekrar seçilip seçilmediğine bağlı olacağını da sözlerine ekledi. “Seçilirse, bence (üretim kapasitesinin yüzdesi) daha yüksek olacak.”

Göz atın:   Huawei Mate X Ekranı Galaxy Fold'un Ekranı Kadar Kırılgandır

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!