Tiktok Takipçi Satın Al

Çoğu Kullanıcı Bilgisayarını Windows 11’e Yükseltmek için Acele Etmiyor

Windows 11 işletim sistemi, bir aydan biraz fazla bir süredir kullanıcılara sunuldu. Güncellenmiş arayüz, Android uygulamaları için destek ve çoklu görev, bu süre zarfında hala birkaç kullanıcıyı cezbetti, ancak yine de çoğu yeni işletim sistemine geçmekten korkuyor. Android Authority web sitesi, 8.000’den fazla katılımcının katıldığı bir anketin sonuçlarını paylaştı.


Web sitesi yönetimi, ziyaretçilerden hangisinin yeni işletim sistemine geçtiğini sordu. 5 Kasım’da yapılan ve oldukça yakın zamanda yayınlanan bir anket sonucunda; PC kullanıcılarının yaklaşık %36.4’ünün Windows 11’e geçtiği ortaya çıktı; Windows 10’u ve işletim sisteminin diğer sürümlerini terk etmek.

Kullanıcıların geri kalanı yaklaşık olarak eşit olarak bölündü. Kullanıcıların yaklaşık %13’ü henüz güncelleme yapmadı, ancak yapmayı planlıyorlar. %17’den fazlası sistem gereksinimlerine sahip olmadığı için bilgisayar güncellemeye izin vermiyor; yaklaşık aynısı tüm artıları ve eksileri tartıyor ve yaklaşık% 16’sı işletim sistemini hiç güncellemeyi düşünmüyor. Sonuç olarak, ankete katılmayı kabul eden portal ziyaretçilerinin yaklaşık %63’ü henüz güncellenmedi.

Kullanıcılar arasında birlik yoktur. Yorumlarda bazıları uyumluluk sorunlarından korktuklarını, bazıları tanıdık Windows 10 işletim sisteminden memnun olduklarını, bazıları ise yeni işletim sisteminin hala güvensiz olmasından korktuklarını belirtti. Hatta bazıları Windows 11’i zaten denediklerini ve selefine, hatta bazıları Linux sürümlerinden birine “geri aldıklarını” iddia ediyor. Birçoğu, Microsoft için ücretsiz bir beta test cihazı olmak için iş akışlarınızı kesintiye uğratmadan beklemeye değer olduğunu kabul ediyor.

Çoğu Kullanıcı Bilgisayarını Windows 11'e Yükseltmek için Acele Etmiyor

Microsoft, Windows 11’de Android uygulama test programını genişletiyor

Geçen hafta Microsoft, Windows 11’de bulunan ve bilgisayarınızda Android uygulamalarını çalıştırmanıza izin veren Android için Windows Alt Sistemi (WSA) test programını genişletti . Daha önce bu fırsat Windows Insider kullanıcıları için Beta kanalında mevcutken; şimdi Dev kanalında içeridekiler tarafından kullanılabilir.

WSA şu anda erken test aşamasında olduğundan; kullanıcıların Amazon Appstore’dan bilgisayarlarına indirebilecekleri yalnızca 50 Android uygulaması vardır. En azından şimdilik, Amazon, Windows 11 bilgisayarlar için mobil uygulamaların ana kaynağıdır; ancak gelecekte Android tabanlı cihazlar için dijital içeriğin dağıtımında yer alan diğer platformlar için destek olması mümkündür. Ayrıca, önümüzdeki aylarda test için kullanıcılara daha fazla uygulamanın sunulmasını bekliyoruz. Yeterli niteliklere sahip kullanıcıların APK dosyalarını açarak Android uygulamalarını yükleyebileceğini unutmayın.

Windows 11’deki WSA alt sisteminin, çalışması için Google Mobil Hizmetlerini gerektiren Android uygulamalarının başlatılmasını desteklemediğini hatırlayın. Buna rağmen meraklı, Play Store uygulama mağazasını bir Windows 11 bilgisayarına kurmayı başardı; bu da herhangi bir Android uygulamasını etkin bir şekilde kullanılabilir hale getirdi. Gelecekte Play Store desteğinin resmi olarak uygulanması mümkündür.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu