Tiktok Takipçi Satın Al

Çinli Uyuşturucu Kaçakçıları Drone ile Takip Edildi

Çinli yetkililer, uyuşturucu satıcılarını bir drone ile yerlerini takip ederek gözaltına aldı. Cihaz, yasaklanmış maddelerin transfer anını bile kaydetti.

Çin polisi, büyük miktarda uyuşturucu transferini filme almak için insansız bir hava aracı kullandı. Yetkililer tarafından yayınlanan video, cihazın şüphelileri birkaç saat takip ettiğini, polisin daha sonra geldiği işlemin yerini belirlediğini gösteriyor.


BBC, Çin sosyal ağlarındaki kullanıcı tepkilerinin karışık olduğuna dikkat çekiyor. Bazıları, polis dronları nedeniyle sivillerin bile yetkililerden saklanamayacağını söyledi. Ancak diğerleri, insansız hava araçlarının kullanılmasını destekledi ve “daha verimli operasyonlar” için bu araçların silahlarla donatılmasını önerdi.

Drone, suçlu olduğu iddia edilen kişilerin izini sürdü ve polise, terk edilmiş bir tuğla fabrikası gerekçesiyle bir kişiden diğerine uyuşturucu transferinin gerçekleştiğini söyledi. Yayın, en yakın karakol memurları tarafından canlı olarak izlendi.

Kaçakçılara Geçit Yok

Gazeteciler, Eylül 2019’da bir insansız hava aracının 17 yıldır kaçak bir mahkumu keşfettiğini belirtiyor. Güneybatı Yunnan eyaletinde bir mağarada yaşadı. Koronavirüs salgını, insansız hava araçlarının kullanımını da artırdı.

Sosyal mesafeyi korumayan ve maske takmayan vatandaşları gözetleme yöntemi olarak kullanıldılar. Dronlar, sokaktaki yayalar arasında çıplak bir yüz veya çok az mesafe algıladıklarında halka açık uyarı sesleri kullandılar.

İspanya gibi dronların devlet kısıtlamalarını uygulamak için kullanıldığı Avrupa ülkelerinde de benzer yöntemler kullanılmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu