Tiktok Takipçi Satın Al

CİMER ve BİMER Şikayet Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Cimer ve Bimer’e nasıl şikayette bulunabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

CİMER, açılımı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, aynı BİMER gibi vatandaşların şikayetlerini ve sorunlarını ileterek çözüm arayabileceği bir sistemdir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile mail, telefon ve internet yolu ile iletişime geçilebilir. Başvurulara 15 gün içerisinde dönüş yapılmakla birlikte, dönüş yapılmayan başvurulara en geç 30 gün içerisinde dönüş yapılması zorunludur.


Bu yüzden kurum ve kişiler seri bir şekilde çözüm üretmekte ve bu olumlu durum da vatandaşların bu sisteme yoğun ilgisini gözler önüne sermektedir. Başbakanlık İletişim Merkezi, kısaltması ile CİMER, vatandaşların her türlü sorun, şikayet ve dilekleri için kurulmuş olan hattır. CİMER şikayet, kurulduğu ilk günden beri aktif bir şekilde vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

CİMER ve BİMER Şikayet Başvuruları Nasıl Yapılır?

CİMER ve BİMER Şikayet Başvuruları

Eğer sizin de direkt devlet ile iletişime geçerek iletmek istediğiniz istediğiniz özel şikayetleriniz, ihbarlarınız veya iletmek istediğiniz başka konular varsa bu sistemleri tercih edebilirsiniz. İnternet başvurularının yanında ALO 150 hattı ile iletişime geçerek telefondan da şikayetlerinizi iletebiliyorsunuz. Yapılan tüm şikayet başvuruları teker teker inceleniyorlar. Biz de bu yazımızda CİMER (BİMER) adlı hizmete ait merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vereceğiz.

CİMER başvurusu yapabilmek için öncelikle CİMER portal sitesine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra web sitesinin sağ üst kısmında bulunan “Başvuru Yap” seçeneğine tıklayarak gereken bilgileri girmeniz gerekiyor. Başvurularınızın geçerli sayılabilmesi için tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.

TC Kimlik No ve annenizin kızlık soyadı gibi çeşitli bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra cep telefonunuza bir onay mesajı gelecek. Gelen kodu da doğru şekilde girdikten sonra sisteme girerek başvurunuzu kolayca gönderebilirsiniz. Eğer annenizin kızlık soyadını hatırlamıyorsanız kullanabileceğiniz farklı bir yöntem daha bulunuyor.

Bilgisayarla aram yok diyenlerdenseniz, ya da internete giremediğiniz bir yerdeyseniz, BİMER şikayet başvurusu yapmak için ALO 150 hattını kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var. Web sitesinden başvuru yapılırken sorulacak soruların ALO 150 hattındaki temsilci tarafından da sorulacağı. Yani bu bilgileri bilmek zorundasınız.

CİMER ve BİMER Şikayet Başvuruları Nasıl Yapılır?

ALO 150 CİMER hattı acil aramalar kapsamında olmadığından dolayı ücret içerikli bir servistir. Servisin ücreti BTK tarafından belirlenmiştir. Sabit hatlardan ya da cep telefonlarından yapılan ALO 150 aramaları, sabit bir telefonu aramakla eşit bir ücrete sahiptir. Ücretlendirme bilgisinin geniş kapsamı için hattınızın bulunduğu GSM operatör firmasını arayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu