Çiftlik Bank Soruşturması Tamamlandı!

Çiftlik Bank‘ın yarım milyonluk vurgun yaptığı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından açıklandı. Ayrıca bakanlık, vatandaşa yüksek gelir vaadiyle para toplayan Çiftlik Bank’ı nitelikli dolandırıcılık yaptığının da altını çizdi. Olay hakkında soruşturmanın sonuçlandığını belirten Bakan Bülent Tüfenkçi, “Savcılığa suç duyurusu yapıldı. Raporlar MASAK’a da gönderildi” dedi.

Ortaya çıkan bilgiler dahilinde bir süredir piyasada olan ve binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank oyunu, bakanlık tarafından mercek altına alınmıştı. Yapılan inceleme ardından hemen soruşturma açılmıştı. Bakanlık müfettişleri tarafından da yakın zamanda soruşturması tamamlanan oyunun, nitelikli dolandırıcılık yaptığı kararı çıktı.  Ayrıca müfettişlerin raporu göre, savcılığa suç duyurusunda bulunuldu ve hızlı bir şekilde internet sitesinin de kapatılması için harekete geçildi.

[ilgiliicerik icerik_id=”13255″]

Son olarak Bülent Tüfenkçi, “Soruşturma bitti. Çiftlik Bank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a, diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık, gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Çiftlik Bank Soruşturması Tamamlandı!

Kaynak

Göz atın:   Haftanın Oyun Önerileri #1
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

  1. Sayfada haberlerin tarihi yok. Okuduğumuz bir haberin güncel mi yoksa bir yıl önceye mi ait olduğunu göremiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu