Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın’ın Banka Hesabına Her Ay 1 Milyon TL Yatırılıyor

Çiftlik Bank, Mehmet Aydın’ın Ağustos 2016’da kurmuş olduğu ve merkezi Kuzey Kıbrıs’ta bulunan bir şirkettir.

Mehmet Aydın mağdurları kendisinin yakalanıp Türkiye’ye getirilmesini istiyor, hatta bazı mağdurlar ise paralarını geri istemekte. İnternet üzerinden oynanan bir çiftlik oyununda satın alınan ve beslenen hayvanların Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde kurulan çiftliklerde üretim için kullanılacağı vadedilmişti. Ancak olay denildiği gibi olmadı ve yüzlerce kişiyi dolandıran “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın, tüm yatırılan paraları alarak yurt dışına kaçmıştı.


Kurduğu “Çiftlik Bank” aracılığıyla 132 bin vatandaştan 1 milyar TL’nin üzerinde para toplamış, ardından da bu paranın 500 milyon TL kadarı ile yurt dışına kaçmıştı. Halen arananlar listesinde olan Mehmet Aydın‘ın her ay banka hesabına 1 milyon TL yatırıldığı iddia edildi.

Gelen son bilgilere göre ise; 4-5 farklı kripto para hesabından Aydın’ın hesabına her ay düzenli olarak 150 bin doların üzerinde bir para girişi olduğu da tespit edildi. Mehmet Aydın, iddialara göre şu sıralar Güney Amerika’da ve kendisine her ay 1 milyon TL aktarılmaya devam ediyor.

Hatta geçmiş dönemde ise Mehmet Aydın öldü mü diye herkes Google’da en çok arananlar kelimesine getirmişti.

Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın'ın Banka Hesabına Her Ay 1 Milyon TL Yatırılıyor

Mehmet Aydın daha çok Güney Amerika üçgeninde

İddialara göre Mehmet Aydın’ın banka hesaplarına her ay, düzenli olarak 150 bin dolar para yatırılıyor. Üstelik bu paranın kripto para borsaları üzerinden aktarıldığı ifade ediliyor. Bu durum, Aydın’a gönderilen paranın kaynağının ve ulaştığı yerin bilinmediği anlamına geliyor. Yani Aydın, her ay neredeyse 1 milyon TL para almaya devam ediyor.

Dedektiflerin yaptığı ilk çalışma sonucunda Ukrayna’da intihar ettiği iddia edilen Aydın’ın bu sefer de Brezilya,Paraguay, Uruguay üçgeninde hareket ettiği tespit edildi.

Brezilya’daki iki dedektiflik bürosu ile ortak çalışma yürüten Türk tarafı haftalık olarak yaptıkları çalışma planları kapsamında Aydın’ın ev adresi, kullandığı araba ve gittiği mekanları tespit etmek için sahadan çok fazla kaynak ile irtibata geçti.

Hatta geçmiş dönemde ise Mehmet Aydın öldü mü diye herkes Google’da en çok arananlar kelimesine getirmişti.

Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın'ın Banka Hesabına Her Ay 1 Milyon TL Yatırılıyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu