Tiktok Takipçi Satın Al

Chromium Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere Chromium virüsünü nasıl bilgisayarından kaldıracağınızı detaylı olarak adım adım anlatıyoruz. Detaylar makalemizde...

Chromium virüsü terimi, açık kaynak ve güvenilir krom kodu kullanılarak tasarlanmış tehlikeli internet tarayıcılarını bozmak için kullanılır. Chromium kaldırma işlemi


Son yıllarda, Chromium tarayıcı virüsü veya eFast tarayıcı gibi birçok kötü amaçlı tarayıcı örneğiyle karşılaştık. Bu tarayıcılar sisteme yüklendikten sonra, resmi Chrome tarayıcısındaki kısayolları yeniden düzenleyecek ve konumlarına yanlış bağlantılar ekleyeceklerdir. Krom virüsünün İspanya, İtalya, Portekiz ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülkede aktif olduğunu belirtmekte fayda var.

Chromium kaldırma işlemini anlattığımız yazımızda sistemlerine Chromium virüsü bulaşan kullanıcıların bunu genelde fark etmediğini gördük. Çünkü bu istenmeyen resim ve videolar karşınıza çıkaran virüs yerine geçtiği asıl yasal tarayıcı gibi davranmak için tasarlanmış. Şüpheli ve rahatsız edici birden açıla pencereler gibi unsurlar tarayıcıda bir problem oluştuğunun en önemli göstergesidir. Bu durumlarda herkes sistemlerinde zararlı programlar ve tarayıcı uzantıları var mı yok mu kontrol etmelidir ve bu çok önemlidir.

Chromium Virüsü Neler Yapar?

İnsanların internette yaptığı aramalara göre bilgisayarlara sızan bu tür virüsler de çeşitli reklamlarla karşınıza çıkıp sorun çıkarmaya başlar. Kullanıcılar, açılır pencerelerin ve reklamların sayısındaki artışla ilgili herhangi bir sorun olduğunu fark eder. Bu virüslü tarayıcıda satılan bazı ürünler şaşırtıcı derecede ucuz fiyatlarla görüntülenir. Ek olarak, virüslü program, yetişkinlere yönelik sitelere girişi veya bilmediğiniz bazı programlar için güncellemeler önermenizi ve yüklemenizi sağlar. Dahası, bu virüslü programı silmek biraz zor. Size yazacağımız Chromium kaldırma rehberi ile bu virüsten kurtulacağız. Sizi her zaman istemediğiniz sayfalara ve sitelere yönlendirerek sorunlara neden olan bu virüs ayrıca sizi güvenli olmayan ve zararlı web sitelerine yönlendirecek ve tüm özel bilgilerinizi yakalamaya çalışacaktır. Bu çok tehlikeli.

Chromium Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Chromium Virüsünü Sistemden Kaldırma

Bu programı kaldırmak istiyorsanız işlemini yaparken uygulama ve dosyalarınıza gittiğinizde orada olmadığını göreceksiniz. Bunun en büyük nedeni ise Chromium Kaldırma işleminin diğer programlar gibi temiz bir kaldırma işlemi yapılmamasıdır.

  1. Bilgisayarınızda dosya gezgini açın ve görünüm sekmesine girin.
  2. Seçeneklere giriş yapın
  3. Açılan seçeneklerden görünüm sekmesine girin
  4. Gelişmiş ayarların altındaki radyo düğmesini seçin
  5. Sonrasında uygula ve tamam diyerek kapatın
  6. Bilgisayarınızdan C sürücüsüne girin
  7. Adınız yazan dosyaya tıklayın ve açın
  8. Sonrasında AppData öğesine tıklayın
  9. Local’ e çift tıklayın ve Chromium klasörünü seçerek Delete tuşuna basın
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu